Šesté vítězství, dárek pro trenéra! Češi zdolali Švýcary a vyhrávají skupinu

Česko – Švýcarsko 5:4

[blog_program_info id=“7307302″]

Český národní tým nadělil trenérovi Vladimírovi Vůjtkovi krásný dárek. Díky tříbodové výhře nad Švýcarskem končí Češi v den jeho narozenin na prvním místě skupiny A!

Češi vlétli do utkání s velkou chutí, ale jako první skóroval soupeř. Pavla Francouze v bráně překonal osamocený Denis Hollenstein.

S odpovědí nebylo radno otálet. Michal Birner zařídil vyrovnání tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky.

Ve druhé třetině se ke svatyni soupeře hnal Lukáš Kašpar, ale jeho šanci drsně zastavila švýcarská obrana. Bylo z toho trestné střílení pro český tým. Úspěšné!

Český náskok ve třetí části navýšil třetí brankou Martin Zaťovič.

Švýcaři ale nedali svou kůži tak lacino. Vzápětí přišla jejich odpověď. Zápas zdramatizoval Simon Moser.

Pak přišla nádherná akce Tomáše Zohorny.

V 54. minutě opustil brankoviště Retto Berra. Michal Jordán to potrestal brankou přes celé hřiště.

Švýcaři ještě v závěru snížili na rozdíl jediné branky, ale tři body šly na české konto.

Ve čtvrtfinále se český tým utká s USA! Americký tým dnes prohrál se Slovenskem 2:3 v prodloužení.