Příbram ukopala záchranu, sestupuje Olomouc. Jak slaví Liberec ligový bronz?

Mladá Boleslav – Slovan Liberec 2:2

[blog_program_info id=“7268463″]

Pikantní zápas o bronzovou příčku skončil nakonec dělbou bodů, která stačila hostům z Liberce k uhájení třetí pozice. Slovan se tak může těšit na 3. předkolo Evropské ligy, do ní se však podívá ze 4. místa také Mladá Boleslav.

Podívejte se na sestřih zápasu:

Domácí fanoušky rozjásal už v 19. minutě domácí Jakub Rada, který se po kiksu libereckého gólmana Tomáše Koubka trefil z přímého kopu.

Jenže vedení domácím vydrželo jen okamžik, střelou zhruba z 20 metrů záhy srovnal skóre liberecký záložník Radim Breite.

Třetí místo pak Slovanu 15 minut před koncem přiblížil brankou talentovaný forvard Matěj Pulkrab, jenže ani tentokrát netrvalo vedení dlouho. Už o 3 minuty později se dnes podruhé z přímého kopu zaskvěl Jakub Rada. Třetí branku už ale domácí nepřidali, a tak se letos musí spokojit se 4. příčkou.

Takhle slaví Liberec:

Sestupuje Olomouc

Ani demolice Teplic 6:0 nakonec Sigmě k záchraně nestačila! V nepříliš ofenzivním zápase mezi Jabloncem a Příbramí (1 střela na bránu) totiž branka nepadla, a Příbram tak získala kýžený bod zaručující záchranu. Olomouc se tak po sezoně znovu vrací do druhé ligy, kam doprovodí Baník Ostrava.

[blog_poll_start][poll id=“239″][blog_poll_end]

Výsledky 30. kola Synot ligy:

Dukla – Slovácko 0:1 (74. Diviš), Jablonec – Příbram 0:0, Mladá Boleslav – Liberec 2:2 (19. a 76. Rada – 22. Breite, 74. Pulkrab), Ostrava – Brno 1:2 (26. Mešaninov – 57. Řezníček, 73. Chrien), Olomouc – Teplice 6:0 (17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutović), Slavia – Plzeň 5:0 (4. Mihalík, 20. Barák, 27. Mešanović, 50. Hušbauer, 87. Vukadinović), Sparta – Jihlava 5:0 (12., 19., 56., 65. a 77. Lafata), Zlín – Bohemians 1905 1:1 (52. Jordán – 76. Schick)