Neskutečné představení krále střelců! Lafata zničil Jihlavu PĚTI góly!

Sparta sice na titul letos znovu nedosáhla, těšit ji však může alespoň důstojné ukončení sezony – vždyť představení Davida Lafaty proti Jihlavě nemá na českých trávnících obdoby!

Podívejte se na všechny góly Davida Lafaty:

V tabulce střelců dohnal Lafata plzeňského Michala Ďuriše už ve 12. minutě, kdy hlavou zužitkoval centr Krejčího.

Druhý zářez přidal se štěstím, odrazila se od něj totiž střela Radoslava Kováče, pro něhož to byl poslední zápas kariéry.

V druhém poločase pak nasázel Lafata ještě tři kousky – nejprve v 55. minutě dovršil hattrick, o deset minut se pak z přímáku trefil počtvrté. Jenže ani to nebylo vše – 13 minut před koncem se Lafata trefil fantasticky takřka z poloviny hřiště a sám tím dokonal pověstného „bůra“!

Gól Davida Lafaty z půlky hřiště:

Lafata tak během jediného zápasu vsítil hned čtvrtinu gólů, které zaznamenal za celou sezonu – králem střelců se tak nakonec stal s úctyhodnými 20 brankami.

Výsledky 30. kola Synot ligy:

Dukla – Slovácko 0:1 (74. Diviš), Jablonec – Příbram 0:0, Mladá Boleslav – Liberec 2:2 (19. a 76. Rada – 22. Breite, 74. Pulkrab), Ostrava – Brno 1:2 (26. Mešaninov – 57. Řezníček, 73. Chrien), Olomouc – Teplice 6:0 (17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutović), Slavia – Plzeň 5:0 (4. Mihalík, 20. Barák, 27. Mešanović, 50. Hušbauer, 87. Vukadinović), Sparta – Jihlava 5:0 (12., 19., 56., 65. a 77. Lafata), Zlín – Bohemians 1905 1:1 (52. Jordán – 76. Schick)