Leicester – Everton 3:1

[blog_program_info id=“7174411″]

Lišky z Leicesteru si poslední domácí zápas mistrovské sezony užily i navzdory vytrvalému dešti –  Everton ohrozily hned 32 střelami, z čehož 3 našly svůj cíl. Šanci na hattrick zahodil Jamie Vardy, který promarnil penaltu.

Před zápasem ještě na stadionu zapěl slavný italský tenorista Andrea Bocelli árii Nessun Dorma z opery Turandot Giacoma Pucciniho…

Pak už si vzaly slovo domácí Lišky – uběhlo pouhých 5 minut, když se trefil kanonýr Jamie Vardy.

Po půl hodině udeřil po krásném průniku Ryiada Mahreze prudkou střelou záložník Andy King a zvýšil na 2:0.

Druhá půle pak patřila penaltám. Nejprve přidal v 63. minutě svůj sezonní gól čislo 24 Vardy.

Už o 7 minut později mohl Vardy vyrovnat dosavadního nejlepšího střelce Premier League Harryho Kanea z dalšího pokutového kopu – jenže tentokrát vysoko přestřelil!

Tři minuty před koncem se pak po krásné individuální akci prosadil Kevin Mirallas a upravil skóre na 1:3.

Sunderland – Chelsea 3:2

Londýnská Chelsea potvrdila špatnou formu z předchozích kol – a to přesto, že po prvním poločase vedla díky brankám Diega Costy a Nemanji Matiče na Sunderlandu 2:1.

Jenže ani jesličky „do kabin“ z kopačky Matiče nakonec k bodům nestačily.

Po přestávce se totiž outsider ze Sunderlandu vzepjal a během 4 minut skóre otočil. O vítězství rozhodl v 70. minutě přesnou střelou zkušený forvard Jermaine Defoe.

Sunderland tak živí naděje na udržení, momentálně je na záchranářské 17. příčce.

Norwich – Manchester United 0:1

[blog_program_info id=“7164600″]

Důležitý krok k případné čtvrté příčce zajišťující předkolo Ligy mistrů udělali v Norwichi Rudí ďáblové z Manchesteru.

United měli v zápase herní i střeleckou převahu, rozhodli ale až necelých 20 minut před koncem zápasu, kdy se po výborné individuální práci Wayna Rooneyho prosadil Juan Mata.

Výsledky Premier League:

Leicester – Everton 3:1 (5. a 65. z pen Vardy, 33. King – 88. Mirallas)

Sunderland – Chelsea 3:2 (42. Khazri, 67. Borini, 70. Defoe – 14. Costa, 45+3. Matič)

Norwich – Manchester United 0:1 (72. Mata)

Aston Villa – Newcastle 0:0

Bournemouth – WBA 1:1 (82. Ritchie – 16. Rondon)

Crystal Palace – Stoke 2:1 (47. a 68. Gayle – 26. Adam)

West Ham – Swansea 1:4 (68. Kingley vl. – 25. Routledge, 31. Ayew, 51. Sung-Yong, 90+3. Gomis)