Sparta Praha – Slovan Liberec 3:0

[blog_program_info id=“7164489″]

Od počátku zápasu bylo patrné, že se hraje o hodně – Slovan se mohl v případě výhry dostat už jen jediný bod za Spartu. Nasazení obou týmu tak bylo obrovské.

Po vyrovnaném úvodu ale začali přebírat iniciativu domácí a jejich aktivitu završil po půlhodině hry Ladislav Krejčí, který usměrnil do sítě prudký centr Bořka Dočkala.

O několik minut později přišla další chvíle kapitána Bořka Dočkala. Na půli vybojoval míč, nasprintoval do šestnáctky, kde chytře počkal na nabíhajícího Lukáše Juliše a výtečně mu naservíroval míč do stoprocentní šance. Mladý forvard zakončil chladnokrevně: 2:0.

Po poločase Sparta v nátlakové hře nepolevila, což jí přineslo další ovoce. Už v 51. minutě bylo rozhodnuto – po Dočkalově přihrávce (třetí asistenci v zápase!) se tváří v tvář gólmanovi Václavu Hladkému nemýlil aktivní Tiémoko Konaté.

Sparta má tedy na třetí Mladou Boleslav náskok pěti bodů a k jistotě předkola Ligy mistrů jí chybí jediný bod. Slovan už je ze hry o druhé místo venku a nejspíš si to s „Bolkou“ rozdá o ligový bronz.

Zlín – Příbram 0:0

Důležitý bod si v boji o záchranu připsala Příbram, ta veze ze Zlína bezbrankovou remízu, a to přestože dohrávala kvůli červené kartě mladého obránce Matěje Chaluše v deseti hráčích.

Momentálně tak má náskok na patnáctou Sigmu dva body, ze hry o sestup ale není definitivně ani Zlín, který má však pohodlnější náskok pěti bodů.

Baník Ostrava – Bohemians 1:2

Sestupující Baník si připsal už třetí porážku v řadě, Bohemians se díky třem bodům dotahují na deváté Slovácko a pomýšlet můžou ještě výš. Na sedmý Jablonec ztrácí nyní už jen jeden bod.