Dramatický souboj s Lotyšskem rozhodly nájezdy, Česko urvalo vítězství 4:3!

Vše se přitom rýsovalo podle plánu. Pohodlné vedení 2:0 Česku zajistil hned v úvodních minutách kapitán Tomáš Plekanec.

Jenže kanonáda nepokračovala – naopak, ve druhé třetině snížil na rozdíl jediné branky hráč Zlína Robert Bukarts.

A bylo ještě hůř – ve třetí třetině nejprve vyrovnal z dorážky útočník Buffala Sabers Zemgus Girgensons, necelé tři minuty před koncem pak dostal Lotyše do vedení Mikelis Redlihs.

Jenže Češi se nevzdali – a 59 sekund před koncem vyrovnal šťastnou tečí Michal Řepík!

Nájezdy pak patřily Lukáši Kašparovi a Pavlu Francouzovi – český útočník jako jediný svou šanci proměnil, gólman Traktoru Čeljabinsk pak zlikvidoval všechny pokusy Lotyšů a zajistil českému týmu 2 body!

Česko je tak v tabulce skupiny A první s 5 body.