[blog_program_info id=“7150632″]

Takhle hladký průběh nečekali snad ani ti největší optimisté. Česká hokejová reprezentace v pátek odehrála svůj první zápas v rámci mistrovství světa. A rovnou proti tradičnímu rivalovi, hostitelskému Rusku. Výsledek? Sladké vítězství 3:0!!!

V 15. minutě domácí zchladil poprvé přesnou střelou Tomáš Kundrátek.

Na začátku druhé třetiny využil přesilovku Roman Červenka.

Frustrace Rusů se s přibývajícími minutami zvyšovala a domácí prostředí je spíše drželo pod tlakem. Dominik Furch při své premiéře v Rusku předvedl řadu fantastických zákroků a udržel čisté konto i navzdory dvojnásobnému oslabení ve třetí třetině!

V závěru ještě prázdnou ruskou branku trefil Michal Birner a pečetil výsledek na konečných 3:0!

Kapitán Tomáš Plekanec může být s výkonem svého týmu navýsost spokojený. Na oslavy ale není čas, na řadě je sobotní zápas s Lotyšskem.

Ve druhém večerním utkání porazilo Finsko Bělorusy 6:2. Tenhle luxusní gól dal Patrick Laine.

MS v ledním hokeji můžete prostřednictvím O2 TV sledovat v časech, které vám vyhovují!