Dvě chycené penalty a španělská radost! Do finále Ligy mistrů postoupilo Atlético, Bayern pláče

Bayern – Atlético 2:1

(první zápas 0:1, postoupilo Atlético)

[blog_program_info id=“7106832″]

Bayern na svého soupeře dle očekávání nastoupil a hned od první minuty soupeřům téměř nepůjčoval míč. Tlak přinesl gólové vyústění v 31. minutě, kdy přímý kop Xabiho Alonsa tečoval za záda svého gólmana nešťastník José Giménez.

O čtyři minuty později už to mohlo být pro domácí 2:0, Thomas Müller však pohrdl velkou šancí a zahodil pokutový kop, když ho vychytal Jan Oblak.

Po výměně stran polila v 53. minutě domácí studená sprcha v podobě inkasované branky. Fernando Torres našel krásným pasem na hranici ofsajdu se pohybujícího Antoineho Griezmanna a ten v sólu nezaváhal.

Tlak týmu vedeného Pepem Guardiolou nepolevoval a naději na postupový výsledek tak nakonec v 74. minutě vykřesal Robert Lewandowski.

V infarktovém závěru dostal penaltovou příležitost i španělský klub. Fernando Torres se ale zachoval podobně jako Müller v půli první.

Zda bude letos k vidění čistě španělské finále Ligy mistrů, se rozhodne ve středu, kdy se v odvetě utká Real Madrid a Manchester City. Zápas vysílá O2 Sport.