Plzeň obhájila titul, překonala i rekord Sparty. Jak si užívá mistrovské oslavy?

Plzeň – Ostrava 2:0

[blog_program_info id=“7065490″]

Viktoria dominovala už od začátku zápasu, do vedení ji ale poslal až v 32. minutě gólem z pokutového kopu Patrik Hrošovský. Penalta byla nařízena za faul brankáře hostů Vojtěcha Šroma na Michala Ďuriše, který se řítil sám na bránu.

Po přestávce pak zvýšil z dorážky Daniel Kolář a bylo pomalu rozhodnuto.

Zápas se dohrával v uvolněné atmosféře. „Mistři, mistři!“ skandoval plzeňský kotel.

Na konci utkání se pak nad stadionem proletěla letadla, z plzeňského kotle zase létaly rachejtle a světlice – i proto možná rozhodčí nenastavil ani minutu a utkání co nejdříve ukončil, aby mohly započít oslavy mistrovského titulu. Trofej se oficiálně nepředávala, i tak ale bylo na trávníku pořádně rušno.

Fanoušci si 4. plzeňský titul náramně užívají:

Viktoria Plzeň díky sobotnímu (už 16. v řadě) vítězství také pokořila letitý rekord Sparty v počtu výher v řadě. To hráči Baníku Ostrava neprožívají nejpříjemnější chvíle, klub totiž po dlouhých 50 letech sestupuje do druhé ligy.

Podívejte se na sestřih zápasu:

Sobotní výsledky Synot ligy:

Liberec – Brno 4:2 (53. Folprecht, 69. Půlkrab, 70. Bakoš, 88. Bartl – 56. a 60. Zoubele), Příbram – Dukla 2:2 (68. z Pilík z pen., 87. Rada vl. – 33. Mareš, 54. Albiach), Olomouc – Jablonec 2:1 (27. Šindelář, 63. Ordoš – 43. Mihálik), Slovácko – Zlín 1:1 (60. Kone – 84. Diop), Plzeň – Ostrava 2:0 (32. Hrošovský z pen., 54. Kolář)

V neděli vysílá O2 Sport souboj Teplic se Spartou.