Rána pro Tottenham! Ztratil doma s WBA a Leicester má titul na dosah

[blog_program_info id=“6998740″]

Kohouti šli do vedení v 33. minutě. Na centr Christiana Eriksena sice obránce Jan Vertonghen nedosáhl, donutil však ke kuriózní vlastní brance Craiga Dawsona.

Druhou branku se však Tottenhamu nedařilo přidat. A v 73. minutě přišel trest, který pořádně zahýbal plány Spurs o útoku na titul.

Brankář Hugo Lloris sice s vypětím sil vyrazil tvrdou ránu Solomona Rondona nad břevno, jenže z rohového kopu udeřil nešťastník z první půle Dawson a vyrovnal.

Žádný závěrečný nápor Tottenhamu se nekonal. Popravdě řečeno mohli křečovitě hrající domácí spíš inkasovat.

Po závěrečném hvizdu, který potvrdil remízu 1:1, hráči Spurs dobře věděli, že titul jim mizí kdesi v mlze. Leicester vede tři kola před koncem o 7 bodů a za určitých okolností může už o víkendu slavit.

Liškám stačí uhrát z posledních tří zápasů tři body. Titul jim může získat už v neděli vítězství nad Manchesterem United na Old Trafford ! V případě porážky pak může nového šampiona korunovat ten dosluhující. Chelsea totiž v pondělí hostí Tottenham.