Pro fanoušky Sparty byla neděle černým dnem. Ztratila titul v hokejovém finále i ve fotbalové lize. Plzeň má aktuálně už 11bodový náskok. V ostře sledovaném souboji porazila Viktoria Spartu 3:0!

[blog_program_info id=“6985296″]

Neutekla ani půlhodinka utkání a diváci na Letné už byli svědky dvou pokutových kopů. Po podražení Milan Petržely Petrem Jiráčkem v pokutovém území sudí Miroslav Zelinka nařídil penaltu. Ondřej Vaněk nezaváhal a s přehledem pokutový kop proměnil.

Ve 26. minutě měli domácí možnost vyrovnat po faulu Milana Petržely na rozeběhnutého Ladislava Krejčího. Bořek Dočkal ale přestřelil.

Do konce první půle Sparta dokázala míč umístit za záda Matúše Kozáčika, ale Ladislav Krejčí střílel z ofsajdu. Branka tedy neplatila.

Druhý poločas byl pořádně vypjatý. Atmosféra houstla jak na tribunách, tak na hřišti. Sparta byla sice aktivnější, měla převahu, ale vyrovnat se jí nepodařilo. Naopak v závěru dvakrát inkasovala a ze zápasu odešla s debaklem.

Druhou branku hostů měl na svědomí Michael Krmenčík v 84. minutě po brejkové situaci a stejný hráč přidal ještě třetí branku v nastaveném čase.

Svěřenci Karla Krejčího tak obstáli v jejich nejtěžší zkoušce na výbornou. Slaví patnácté vítězství v řadě a titul mají skutečně na dosah ruky.

Brno – Příbram 2:0

V prvním poločase dokázala podceňovaná Příbram udržet čisté konto. Ve druhém ale Zbrojovka během necelých 10 minut přidala dvě branky a rozhodla. Nepomohly ani protesty hostů po neodpískané ruce. Skórovali Michal Škoda a Jakub Řezníček.

Zlín – Dukla Praha 2:2

Zlín bojující o záchranu před domácími fanoušky skóroval jako první, ale do konce prvního poločasu už bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase se tento scénář ještě jednou opakoval. Čest Pražanů zachránil vyrovnávacím gólem z otočky Albiach Nestor v 90. minutě a sebral Zlínu první jarní vítězství.