Plzeň jde za titulem! O výhře rozhodly červená karta pro Paška a Fořtova asistence

Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 2:1

[blog_program_info id=“6895379″]

Brňané zaskočili vedoucí celek Synot ligy a v 10. minutě šli díky Jakubu Řezníčkovi do vedení.

Překvapivý vývoj zápasu ale netrval dlouho. Jan Baránek napravil v 17. minutě své zaváhání při inkasované brance a nekompromisně vyrovnal na 1:1.

Hosté poté zalezli a v defenzivní činnosti úspěšně pokračovali i po pauze. Možný bodový úspěch však zazdil David Pašek, který si nechal během dvou minut dát dvě žluté karty, a Zbrojovka tak dohrávala od 56. minuty oslabena.

Brňané sice ještě pár desítek minut statečně vzdorovali, nakonec ale padli. O rozhodující branku se postarali dva střídající hráči, asistent Pavel Fořt a střelec Jan Kopic.

Domácí slaví 14. tříbodové vítězství v řadě a nenechávají nikoho na pochybách, kdo že letos získá ligový titul.