Zmrtvýchvstání Baníku! Vyhrál podruhé v řadě, zoufalou Příbram obral v deseti lidech

Příbram – Baník Ostrava 1:2

Domácí Příbram si výrazně komplikuje své šance na udržení v Synot lize – v minulém kole neudržela vedení 2:0 s Mladou Boleslaví, tentokrát ji v poslední čtvrthodině oloupil o všechny body outsider z Ostravy!

Přitom na začátku druhé půle domácí gólem na 1:0 rozradostnil Lotyš Valerijs Šabala, jenže aktivní Baník se nevzdal. A to se mu vyplatilo.

Nejprve se v 75. minutě trefil z hranice šestnáctky Carlos De Azevedo.

O deset minut později si po přímém kopu srazil míč do brány domácí Roman Bednář.

A to i přesto, že v tu chvíli už dohrával Baník v deseti! Po dvou žlutých kartách byl totiž vyloučen hostující Lukáš Vraštil.

Příbram mohla v nastaveném čase ještě vybojovat alespoň bod, nicméně střídající Brandner v tutovce selhal.

Podívejte se na sestřih zápasu:

Baník tak má na kontě „už“ 14 bodů, k záchraně jich ale bude potřebovat ještě minimálně 11. Do konce zbývá 5 kol. Dokáže nemožné?

Sigma Olomouc – Slavia Praha 1:1

Sešívaným se evropské poháry pomalu a jistě vzdalují, z posledních 4 zápasů uhráli pouze 5 bodů a za úspěch nelze jistě považovat ani bod za remízu 1:1 z Olomouce. O záchranu bojující Sigma byla Slavii navíc rovnocenným soupeřem – dokonce ji i předčila v držení míče.

Slavia tak ztrácí na čtvrtý Liberec 7 bodů. Sigma zase lehce stáhla náskok čtrnácté Příbrami a zaostává za ní už jen o 3 body.

Sestřih zápasu Slovácko – Mladá Boleslav:

Sestřih zápasu Teplice – Zlín:

Sestřih zápasu Liberec – Jihlava:

Sobotní výsledky Synot ligy:

Příbram – Ostrava 1:2 (47. Šabala – 75. De Azevedo, 85. vlastní Bednář), Olomouc – Slavia 1:1 (59. Navrátil – 79. Zmrhal), Slovácko – Mladá Boleslav 0:2 (20. Jánoš, 71. Magera z pen.), Teplice – Zlín 2:2 (5. vlastní Jugas, 33. Vondrášek – 50. Koreš, 67. Vukadinovič), Liberec – Jihlava 2:0 (34. a 44. Shala)