Liga mistrů: Barca je venku! Měla kopat v závěru penaltu?

Atlético Madrid – Barcelona 2:0

(36. a 88. z pen Griezmann)

[blog_program_info id=“6857331″]

Před týdnem byl „dvougólovým“ hrdinou Luis Suárez, nyní je oslavován francouzský kanonýr Antoine Griezmann! Právě on totiž svými dvěma brankami favorizované Katalánce „popravil“.

První postupovou branku vstřelil už v 36. minutě, kdy se nádherně pověsil do vzduchu a centr Saula Nigueze hlavou uklidil  do sítě.

Barcelona se trpělivě snažila o vyrovnání (držení míče nakonec 71 %), v závěru ale skórovali zase domácí.

Tři minuty před koncem zahrál v pokutovém území vědomě rukou kapitán Barcelony Andrés Iniesta a Atlético získalo výhodu pokutového kopu. Kanonýr Griezmann se příležitosti nezalekl, a i když si hostující gólman Marc-André ter Stegen na míč sáhl, střelu už nevytěsnil: 2:0!

Iniesta mohl být vyloučen, ale dostal jen žlutou kartu, za což se domácí fotbalisté hodně zlobili.

V nastaveném čase zase zuřila Barcelona. Po střele Iniesty a ruce domácího kapitána Gabiho nejspíš měla kopat penaltu i ona. Dostalo se jí však pouze výhody přímého kopu – a Lionel Messi při něm selhal a posla míč nad branku. Obhájce trofeje tak letos končí ve čtvrtfinále.

Benfica – Bayern 2:2

(27. Jiménez, 76. Talisca – 38. Vidal, 52. Müller)

Bayern vstupoval do zápasu jako favorit, už ve 27. minutě ale Portugalci jeho náskok z prvního zápasu smazali – hlavičkou se po chybě Manuela Neuera prosadil domácí Raúl Jiménez.

Jenže Bayern se nenechal rychlým gólem zaskočit – nejprve v 38. minutě srovnal ránou zpoza šestnáctky do odkryté branky Arturo Vidal.

Krátce po začátku druhé půle pak rozhodl zápas kanonýr Thomas Müller.

Benfica pak už jen v závěru upravila skóre na konečných 2:2. Trefil se Talisca.