Jihlava – Teplice 2:1

Hráči Vysočiny se mohli spolehnout na svého gólmana Jana Hanuše, který se blýskl několika krásnými zákroky. Domácí poslal do vedení Tomáš Kučera, po proměněné penaltě skóre navýšil kapitán Lukáš Vaculík. Tepličtí již jen dokázali zmírnit prohru ve druhém poločase.

Liberec – Sigma Olomouc 2:1

Liberec díky vítězství nad Olomoucí navýšil náskok na pražskou Slavii. Domácí se už ve druhé minutě dostali pohodlně do vedení, které vydrželo až do 70. minuty utkání. O několik minut později pak přišel vítězný gól Zdeňka Folprechta. Byla to jeho první přesná trefa v nejvyšší soutěži.

V páté minutě nastavení navíc zbytečně vybuchl brankář Sigmy Miloš Buchta, který si vykoledoval červenou kartu za potyčku s Matějem Pulkrabem. Po faulu na svou osobu Buchta nejprve ležel na zemi, pak zničehonic vystartoval a zezadu Pulkraba drsně strčil. Pak mu ještě přidal hlavičku. Hanákům tak opět reálně hrozí sestup do druhé ligy.

Baník Ostrava – Slovácko 2:1

Třetí vítězství v sezoně pro Baník! Oba góly měl na svědomí Robert Hrubý. Přes značné úsilí hostů si Ostrava vítězství pohlídala.

Slavia Praha – Jablonec 0:0

Diváci v Edenu byli svědky bezbrankové remízy a Slavia ztratila další potřebné body, navíc na domácím stadionu. Nejvíce nebezpečné střely sešívaných vypálili Jan Bořil a Jaroslav Mihalík, ovšem oba trefili pouze tyč.

Mladá Boleslav – Dukla Praha 2:2

Dukla vstoupila do zápasu velmi dobře, už během úvodní čtvrthodinky vedli hosté 2:0. Pohodlný náskok ale dokázali v závěru druhé půle ještě rychleji ztratit a utkání skončilo nerozhodně.

Zlín – Plzeň 1:2

[blog_program_info id=“6813942″]

Výsledky Synot ligy:

Jihlava – Teplice 2:1 (32. Kučera, 43. Vaculík z pen. – 51. Vachoušek), Ostrava – Slovácko 2:1 (31. + 79. Hrubý – 82. Hofmann), Liberec – Sigma Olomouc 2:1 (2. Luckassen, 77. Folprecht – 69. Ševčík), Slavia Praha – Jablonec 0:0, Mladá Boleslav – Dukla Praha 2:2 (76. Klobása, 80. Chramosta – 2. Mareš, 11. Manzia), Zlín – Plzeň 1:2 (9. Poznar – 59. Petržela, 74. Vaněk).