West Ham – Arsenal 3:3

[blog_program_info id=“6818152″]

[blog_program_info id=“6818153″]

Diváci v Upton Parku byli svědky hned dvou rychlých šancí domácích, ale v obou případech sudí odpískali ofsajd. Co myslíte, měl alespoň druhý gól platit? Fanoušci West Hamu mají jasno.

„Nechápu, jak někdo může tvrdit, že Lanzini byl v ofsajdu? K tomu měl teda hodně daleko!“

Do vedení šli Kanonýři. V 18. minutě zaúřadoval Mesut Özil.

A náskok zanedlouho navýšil Alexis Sánchez.

Na sklonku prvního poločasu ale Kladiváři hosty doslova převálcovali. Dokázali vsítit dvě další, tentokrát regulérní branky. Za záda Davida Ospiny nejprve hlavičkoval Andrew Carroll

… a tak trochu se štěstím přidal i druhou branku pro West Ham. O poločase bylo vyrovnáno.

Rozjetý West Ham se do druhé části vrhnul se vší vervou. Gól Dimitri Payeta uznán nebyl, ale další hlavičku vyslal Andrew Carroll a zkompletoval si tak proti Arsenalu hattrick.

V 71. minutě Kanonýři vyrovnali na 3:3. Skóroval Laurent Koscielny.

V závěru oba týmy předváděly to nejlepší, co umí, ovšem další gól už nepadl.

West Ham zůstává v tabulce šestý, případný skok na pozice zajišťující Ligu mistrů se mu nepovedl. Arsenal si pojistil třetí příčku.

Swansea City – Chelsea 1:0

[blog_program_info id=“6818154″]

Na Liberty Stadium se na gól čekalo necelou půlhodinku. Pak míč do spodního rohu bez větších rozpaků poslal Gylfi Sigurdsson a Labutě šly do jednobrankového vedení.

Chelsea sice ve druhém poločase viditelně ožila, ale skórovat se nedařilo. Několik dalších nebezpečných akcí předvedli i hráči Swansea, ale Asmir Begovič byl připraven čarovat.

Labutě tak po dnešním vyhraném duelu opět uletěly hrozícím sestupovým příčkám.

Manchester City – West Bromwich Albion 2:1

[blog_program_info id=“6818156″]

[blog_program_info id=“6818157″]

Už v šesté minutě Stephane Sessegnon svou dělovkou zaskočil domácí hráče. Joe Hart byl proti téhle ráně úplně bezmocný.

Domácí vyrovnali z pokutového kopu, fauloval autor první branky Sessegnon. Sergio Agüero nezaváhal a penaltu proměnil. Navíc tímhle gólem důstojně oslavil své dvousté utkání v dresu Manchesteru City.

Citizens na deštivém Etihad Stadium dokázali skóre upravit až v 66. minutě. Druhý gól v sezoně pro Samira Nasriho a zároveň gól rozhodující.

Zbytek utkání si už svěřenci Manuela Pellegriniho přes hrdinný nápor Albionu pohlídali.

Výsledky Premier League:

West Ham United – Arsenal 3:3 (44., 45+2. a 52. Carroll – 18. Özil, 35. Sánchez, 70. Koscielny)

Aston Villa – Bournemouth 1:2 (85. Ayew – 45+2. Cook, 74. King)

Crystal Palace – Norwich 1:0 (68. Puncheon)

Southampton – Newcastle 3:1 (4. Long, 38. Pelle, 55. Wanyama – 65. Townsend)

Swansea City – Chelsea  1:0 (25. Sigurdsson)

Watford – Everton 1:1 (45+3. Holebas – 45+1. McCarthy)

Manchester City – West Bromwich Albion 2:1 (19. Agüero, 66. Nasri – 6. Sessegnon).

1 Leicester 32 20 9 3 55:31 69
2. Tottenham 32 17 11 4 57:25 62
3. Arsenal 32 17 8 7 55:33 59
4. Manchester City 32 17 6 9 58:33 57
5. Manchester Utd. 31 15 8 8 39:27 53
6. West Ham 32 13 13 6 52:40 52
7. Southampton 33 14 8 11 44:34 50
8. Stoke 32 13 8 11 36:39 47