Série závodů Bike Cup 2016 odstartuje ve Stolových horách u Machova

Závod, který propojí horskou cyklistiku a běh v jednu velkou oslavu sportu, se uskuteční 30. dubna 2016 v překrásné krajině Stolových hor na Broumovsku.

[fve]https://youtu.be/i9E-p3qdJYg[/fve]

„Tato linie skal je rozložena na osm nebo devět anglických mil, začíná se a končí tak náhle, že vypadá jako koruna na vrcholu hory…“

Tak popisoval Stolové hory ve svých zápiscích o cestách po Slezsku John Quincy Adams, šestý prezident Spojených států amerických. Od dávných časů tyto hory fascinují cestovatele svým tajemstvím, které skrývají mezi skalami, a nejinak tomu jistě bude i v případě účastníků závodu Bike Cup Stolové hory 2016

Na trati závodu se jezdci potkají s týmem Nilfisk pro cycling team i jeho manažerem Janem Hruškou, který je zároveň ředitelem celého seriálu Bike Cup 2016.

bike cup

Trasy pro běžce i cyklisty povedou malebnými lesními cestami kolem pískovcových skal a smrkových lesů Chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko. Odvážnější jezdci se podívají až do Parku Narodoveho Gór Stolowych v Polsku. Autorem tras je Véna Hornych, nadšený cyklista, osvědčený traťový architekt a startovní komisař. „Dle mého názoru nejsou tratě extrémně náročné. Mnozí bikeři však nemusí mít na začátku sezóny dostatečně natrénováno, takže je mohou překvapit. Mám radost ze spojení běhu a cyklistiky. Podporujeme současný trend v běhání, které spolu s cyklistikou tvoří skvělou kombinaci,“ říká Hornych.

Připraveny jsou 3 cyklistické tratě a 2 tratě běžecké.

Trasa MTB 62 km přinese pěkné technické úseky a převýšení 1 718 m. Trasa MTB 40 km bude mít převýšení 1 000 m a co do náročnosti je srovnatelná s jinými závody Bike Cupu podobné délky. Nejkratší trať MTB 21 km je určena začátečníkům, které čeká převýšení 600 m.

Běžecká trasa RUN 20 km s převýšením 460 m bude připomínat klasický horský půlmaratón. Běžci se na trase utkají nejen mezi sebou navzájem, ale také s nejedním kopcem a především sami se sebou. Fit běh RUN 5 km je určen nejširší veřejnosti, kterou čeká převýšení pouhých 90 m.

Pro účastníky a návštěvníky závodu, zejména pro ty nejmenší, bude v Machově připraven zábavný a tajemně pohanský doprovodný program. Sám čaroděj Archibald I. přiletí z nedalekých Starých Hradů v doprovodu svých šeredných čarodějnic, děsivých draků a dalších strašidelných pohádkových bytostí. Nejen děti se budou moci naučit létat na koštěti, pobavit se u šermířských soubojů a užít si do sytosti svátek pálení čarodějnic.

Více o závodu naleznete zde.

(tz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru