SOUTĚŽ: Vyhrajte model jednoho ze stadionů, na kterém hrají evropští velikáni zápasy Ligy mistrů

Estadio Santiago Bernabéu, Real Madrid

real soutěž

Otevřen byl 14. prosince 1947, slouží jako domácí stadion týmu Real Madrid. Za svého předsednictví ho nechal postavit bývalý hráč Realu Madrid Santiago Bernabéu. Původně se stadion jmenoval podle předchozího stadionu Realu Estadio Chamartín. Jméno podle Bernabéua dostal v roce 1955. První utkání, které se na stadionu odehrálo, bylo mezi Realem Madrid a portugalským Belenenses. Stadion se zatím čtyřikrát významně měnil. V roce 1954 byly dostavěny druhé a třetí balkóny na východní tribuně. V roce 1982, před mistrovstvím světa, byla změněna fasáda stadionu a další tribuny se dočkaly zastřešení. V roce 1992 se stadion znova rozšiřoval, přibyla nejvyšší sekce. O sedm let později pak stavaři začali se zastřešováním západní tribuny, což jim trvalo až do roku 2003. S kapacitou přesahující 81 tisíc diváků se jedná o šestý největší stadion v Evropě.

Estadio Vicente Calderón, Atlético Madrid

atletico soutez

Dne 17. března 1961 architekt Javier Barroso odkoupil pozemky na výstavbu nového stadionu pro Atlético de Madrid, jelikož kapacita starého Estadio Metropolitano už byla nedostačující. Ještě v roce 1961 začal pracovat na novém projektu. 2. října 1966 byl slavnostně otevřen stadion Estadio Manzanares, pojmenovaný podle řeky Manzanares, nad jejímž břehem byl postaven. Byl to vůbec první stadion v Evropě pouze pro sedící diváky. Název Manzanares vydržel stánku Atlétika necelých pět let. 14. července 1971 totiž vedení klubu dohodlo o změně názvu na Estadio Vicente Calderón, a to podle bývalého slavného ředitele klubu Atlético de Madrid. V současné době má Estadio Vicente Calderón 54 851 míst k sezení.

Camp Nou, Barcelona

barcelona soutez

Nové hřiště (katalánsky Camp Nou) je fotbalový stadion ve španělské Barceloně. V době svého slavnostního otevření dne 24. září 1957 neměl název a teprve v září 1965 byl jednoduše pojmenován jako Stadion fotbalového klubu Barcelona. Až v dubnu 2001 byl stadion úředně přejmenován Nové hřiště, jak se mu vždy říkalo. Vzhledem k tomu, že pojme 99 354 osob, jedná se o stadion s největší kapacitou v Evropě a šestou největší na světě. Díky různým stavebním úpravám se však kapacita v průběhu let měnila. Původně činila 93 053 diváků, ale během mistrovství světa v roce 1982 se zvýšila na 120 000. Následně na základě požadavku, aby stadiony byly vybaveny pouze místy k sezení, činila kapacita 99 000 diváků.

Estádio da Luz, Benfica Lisabon

benfica soutez

Estádio da Luz je fotbalový stadion v hlavním městě Portugalska Lisabonu. Luz (v překladu světlo) je oblast města, kde stadion leží. Svá domácí utkání hraje na stadionu jeden z nejslavnějších portugalských klubů SL Benfica. Stadion hostil v roce 2004 několik utkání mistrovství Evropy, včetně finálového střetnutí mezi domácím Portugalskem a Řeckem. Stadion má kapacitu 65 647 diváků a patří do skupiny stadionů, které UEFA ocenila pěti hvězdičkami. V roce 2014 se zde hrálo finále Ligy mistrů.

Allianz Arena, Bayern Mnichov

allianz

Allianz Arena je fotbalový stadion ve čtvrti Fröttmaning na severu bavorského Mnichova. Vlastníky jsou kluby FC Bayern Mnichov TSV 1860 Mnichov, které dříve hrály na Olympijském stadionu v Mnichově. Na tomto stadionu se v roce 2006 odehrálo několik zápasů fotbalového mistrovství světa. Projekt je dílem firmy Herzog & de Meuron, která vyhrála konkurz v únoru 2003. Exteriér Allianz Areny tvoří 2 874 kosočtverečných kovových panelů z ETFE (ethen-tetrafluorethen). Každý panel lze nezávisle nasvítit bíle, modře nebo červeně. Záměrem je nasvítit panely při každé hře příslušnou barvou místních mužstev nebo v bíle, hraje-li zde německý národní tým. Jeho stavba začala 21. října 2002 položením základního kamene Franzem Beckenbauerem a dokončena byla v dubnu 2005. Stadion byl slavnostně otevřen 30. května 2005 zápasem mezi TSV 1860 Mnichov a 1. FC Norimberk. Dne 31. května 2005 se odehrál druhý slavnostní zápas mezi FC Bayern Mnichov a německým národním mužstvem.

O co hrajeme?

NANOSTAD je značka vysoce kvalitních 3D puzzle, které jsou replikami světoznámých fotbalových stadionů. Jsou kvalitní a celosvětově úspěšné, protože je zábavné je stavět s rodinou i s přáteli.

U dětí podporují vynalézavost a trénují motoriku.

Všechny dílky do sebe jednoduše zapadají a jsou očíslované, což usnadňuje stavbu. Navíc nepotřebujete lepidlo ani jiné nástroje! Stadiony jsou vyrobeny z polystyrenové pěny, pokryty kvalitním foto papírem.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje stadion, na kterém se bude hrát letošní finále Ligy mistrů?

A) San Siro

B) Olimpico

C) San Paolo

Hrajeme o tři 3D puzzle – tři výherci budou mít na výběr z výše uvedených stadionů. Správné odpovědi posílejte na e-mailovou adresu soutez@o2sport.cz nejpozději do půlnoci do čtvrtku 14. 4. 2016. Do předmětu uveďte heslo „STADIONY-LM“. Nezapomeňte připojit své kontaktní údaje.

Vylosované výherce následně zkontaktujeme prostřednictvím e-mailu, abychom je informovali o způsobu předání výhry.

Přejeme mnoho štěstí ve hře.

PRAVIDLA SOUTĚŽE

POŘADATEL

Společnost O2 Czech Republic, a.s., se sídlem v Praze 4, Za Brumlovkou 266/2, IČ: 60193336, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle B, vložka 2322, (dále jen „pořadatel“).

JAK SE SOUTĚŽE ZÚČASTNIT?

Soutěž probíhá na webu O2sport.cz ode dne vyhlášení (6. 4. 2016) do dne ukončení (14. 4. 2016). Soutěže se uživatel (dále jen „soutěžící“) zúčastní tak, že na e-mail soutez@o2sport.cz zašle odpověď na soutěžní otázku.

VÝBĚR VÝHERCE

Výhercem se stanou 3 soutěžící, kteří budou po skončení soutěže určeni pořadatelem pomocí stanovené mechaniky. Mechanika je následující: Vyhrávají 3 soutěžící, kteří splňují podmínky zařazení do soutěže a jejich odpověď bude správná. Pokud se odpovědi více soutěžících budou shodovat, výherce určí los. Každý může soutěžit jen 1x.

Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo uživatele, který nesplňuje podmínky stanovené v těchto pravidlech, nezařadit do soutěže nebo jej ze soutěže a webových stránek soutěže kdykoli po dobu trvání soutěže nebo po jejím skončení i bez odůvodnění odstranit, a to bez nároku na jakoukoliv kompenzaci.

PŘEDÁNÍ VÝHRY

Výhra bude výhercům předána po domluvě osobně nebo prostřednictvím České pošty.

PRÁVA A POVINNOSTI POŘADATELE SOUTĚŽE

V případě důvodného podezření podvodu, zneužití a/nebo chyby týkající se řádného provozování této soutěže si pořadatel vyhrazuje právo ji ukončit či pozastavit, pozměnit tyto podmínky, prohlásit oznámení zaslaná výhercům za neplatná nebo bez oznámení a jakékoli náhrady zablokovat účast soutěžícím, kteří se účastní soutěže v rozporu s dobrými mravy. Pořadatel neodpovídá za to, že si výherce nepřečte e-mail zaslaný pořadatelem oznamující jeho výhru a další postup. Pořadatel neodpovídá ani za jiné důvody, kvůli kterým výherce neobdržel e-mail od pořadatele nebo nekontaktoval pořadatele, pokud tyto důvody nespočívají na straně pořadatele.

Bude-li mít pořadatel oprávněné podezření na podvodné, nepoctivé nebo nekalé jednání soutěžícího či jiné osoby, která soutěžícímu napomohla či mohla napomoci k výhře, nebo pokud k takovému jednání dojde, bude soutěžící ze soutěže vyloučen (příkladem může být např. odeslání soutěžního e-mailu z více e-mailových adres nebo uvedení nepravého jména a příjmení v e-mailu); to platí stejně i v případě jiného jednání soutěžícího či jiné osoby, která soutěžícímu napomohla či mohla napomoci k výhře, jež je jinak v rozporu se soutěžními pravidly či podmínkami. Účast v soutěži nelze vymáhat soudní cestou. Ze soutěže budou vyloučeni všichni soutěžící, kteří řádně nesplní podmínky účasti v soutěži podle těchto pravidel. Ze soutěže budou vyřazeny e-maily, které jsou vulgární. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě podezření ze zneužití soutěže určit odbornou komisi, která rozhodne o výhercích.

SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ, SCHVÁLENÍ PRAVIDEL

Přihlášením se do soutěže soutěžící souhlasí s pravidly soutěže a dává pořadateli v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění souhlas se zpracováním a použitím svých osobních údajů pro marketingové účely, zejména pro zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zák. č. 480/2004 Sb. na dobu dvou let v rámci činnosti pořadatele i třetích osob – partnerů pořadatele. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Soutěžící má právo svůj souhlas odvolat, a to písemnou formou na adresu sídla pořadatele, a dále práva dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb., tj. zejména právo přístupu k údajům, které se jej týkají, a právo je opravit, zablokovat nebo požadovat jejich likvidaci, jakož i právo na omluvu. Odvolání souhlasu je účinné okamžikem doručení pořadateli. Přijetím výhry poskytuje výherce souhlas k použití svých osobních údajů, projevů osobní povahy, podobizny, jména a příjmení či záznamů pro účely pořadatele po dobu 2 let. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné.

Účastník soutěže je srozuměn s tím, že poskytuje své informace organizátorovi a pořadateli soutěže.

V Praze, dne 14. 9. 2015

(red)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru