Slavia tentokrát v derby uspěla. Na Dukle vydřela šťastné vítězství a stíhá čtvrtý Liberec!

Dukla – Slavia 0:1

[blog_program_info id=“6761893″]

Dukla byla v zápase aktivnější, na střely zvítězila 15:8, nicméně ji stejně jako v posledních dvou zápasech zradila produktivita.

Domácí přitom mohli jít do vedení už po čtvrthodině zápasu, zaváhání Deliho však nepotrestal Michal Breznaník.

A tak se ve 33. minutě radovali hosté, Jaroslav Mihálik utekl po pravém kraji a střílenou přihrávkou hledal před brankou Murise Mešanoviče – k bosenskému forvardovi ale balon nedoputoval, nešťastník Štětina si jej totiž nešťastným skluzem srazil do brány.

slavia facebook

V druhém poločase Dukla Slavii zmáčkla, nicméně sešívaní tlak ustáli a sami si vytvořili několik šancí, po kterých si mohli vedení pojistit. Ani na poslední čtvrthodinu příchozí Milan Škoda už ale skóre nezměnil.

Slavia tak poprvé na jaře zvítězila venku a spravila si chuť po prohře se Spartou. Dukla po třech porážkách v řadě klesá tabulkou, momentálně je 10. s pětibodovým náskokem na sestupovou příčku.

Výsledky 23. kola Synot ligy:

Dukla Praha – Slavia 0:1 (33. Štětina vl.), Bohemians 1905 – Liberec 0:1 (44. Sackey), Jablonec – Zlín 3:1 (36. Masopust, 50. Mihálik, 61. Beneš – 42. Holík), Příbram – Mladá Boleslav 2:3 (20. Kúdela vl., 47. Bednář – 57. Kalabiška, 84. Zápotočný vl., 90. Rada), Slovácko – Sparta 2:0 (14. Koné, 58. Civič), Teplice – Brno 0:1 (81. Řezníček z pen.), Plzeň – Jihlava 2:0 (7. Kovařík, 72. Kolář), Olomouc – Ostrava 6:2 (31. Ordoš, 39. P. Ševčík, 68. Plšek z pen., 76. Navrátil, 83. Petr, 90. Malec – 29. Holzer, 61. Hrubý)

1. Plzeň 23 19 2 2 47:14 59
2. Sparta 22 16 2 4 46:15 50
3. Mladá Boleslav 23 13 6 4 50:29 45
4. Liberec 23 12 6 5 35:24 42
5. Slavia 23 11 6 6 32:21 39
6. Brno 23 10 4 9 26:29 34
7. Slovácko 23 10 3 10 30:37 33
8. Jablonec 23 7 9 7 38:29 30