Tottenham v boji o titul ztratil, z Liverpoolu veze jenom bod. Co předváděl Coutinho?

Liverpool – Tottenham 1:1

[blog_program_info id=“6751191″]

V prvním poločase sice diváci na Anfieldu viděli hodně střel (Liverpool na ně vyhrál 7:6), branka ale nepadla žádná.

To se změnilo až po změně stran, v 51. minutě rozradostnil domácí příznivce Brazilec Philippe Coutinho, který se pohotově trefil k pravé tyči.

Jenže vedení svěřenců Jürgena Kloppa trvalo jen 12 minut, poté skóroval kanonýr Spurs Harry Kane, který se nádherně obtočil ve vápně kolem obránců a poslal nechytatelnou střelu do pravého dolního rohu. Přidal tak už svůj 22. zásah v sezoně a upevnil si první místo v tabulce střelců.

Šance na druhý gól pak měly ještě oba týmy, jenže Christian Eriksen z Tottenhamu ani Phillipe Coutinho v obrovských šancích neuspěli.

Pět minut před koncem pak spálil Coutinho další obrovskou tutovku. I proto se tak nakonec oba týmy rozešly smírně.

Pro mladého Brazilce to byl ale navzdory spáleným šancím povedený zápas, kromě gólu totiž diváky pobavil ještě krásnou fintou, při které si pohrál s hostujícím obráncem Kylem Walkerem.

Sobotní výsledky Premier League:

Aston Villa – Chelsea 0:4 (26. Loftus-Cheek, 45+3. Pato z pen., 46. a 59. Pedro), Arsenal – Watford 4:0 (4. Sánchez, 38. Iwobi, 48. Bellerín, 90. Walcott), Bournemouth – Manchester City 0:4 (7. Fernando, 12. De Bruyne, 19. Agüero, 90+3. Kolarov), Norwich – Newcastle 3:2 (45+2. Klose, 74. Mbokani, 90+3. Mart. Olsson – 71. a 86. z pen. Mitrović), Stoke – Swansea 2:2 (13. Afellay, 53. Krkić – 68. Sigurdsson, 79. Paloschi), Sunderland – West Bromwich 0:0West Ham – Crystal Palace 2:2 (18. Lanzini, 41. Payet – 15. Delaney, 75. Gayle), Liverpool Tottenham 1:1 (51. Coutinho – 63. Kane)