NHL: České šelmy na Floridě řádily. Jaký další rekord má Jágr na dosah?

Floridské derby začaly lépe domácí Blesky z Tampy. Do vedení je poslal už v 6. minutě po přihrávkách Ondřeje Paláta a Nikity Nesterova Američan Tyler Johnson. Do kabin už šli ale veselejší hostující Panteři, po zásahu Vincenta Trochecka duel obrátil svou typickou střelou zápěstím veterán Jaromír Jágr.

Pro čtyřiačtyřicetiletého Čecha to byl 25. gól v sezoně. Tolik branek vstřelil v jednom ročníku už poosmnácté. Pomalu, ale jistě se tak dotahuje na legendárního Gordieho Howea, který stejné mety dosáhl hned 20krát.

Vedení Panthers zvýšila v druhé třetině další česká šelma – Jiří Hudler.

Florida nakonec zvítězila i díky skvělému výkonu Roberta Luonga 5:2 a Jaromír Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Tučňáci vyhnali Mrázka na střídačku

Velmi nepovedený večer zažil Petr Mrázek. Český mladík v brance Detroitu vydržel pouze do 36. minuty. Během 15 minut druhé třetiny ho hostující tým z Pittsburghu překonal hned čtyřikrát a hvězda letošní sezony přepustila své místo zkušenějšímu Jimmymu Howardovi.

Ani ten si ale nevedl lépe a po dalších třech kotoučích, které musel lovit ze své sítě, prohráli Red Wings ostudně 2:7.

[blog_program_info id=“6689466″]

Výsledky:

Buffalo – Winnipeg 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Branky: 9. Fasching, 42. Reinhart, 45. Eichel – 5. Ehlers, 6. Copp.

Detroit – Pittsburgh 2:7 (1:0, 0:4, 1:3)

Branky: 9. Athanasiou, 46. Green – 32. a 49. Hagelin, 21. Kunitz, 25. Letang, 36. Kessel, 47. Fehr, 55. Bonino.

Colorado – Minnesota 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 32. a 45. Parise, 40. Schroeder, 52. Granlund.

San Jose – Dallas 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 44. Ward, 46. Hertl – 16. a 25. Janmark (na první Hemský), 35. Sharp, 59. Ja. Benn.

Toronto – Boston 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 17. B. Smith – 23. Bergeron, 47. Chára (Krejčí), 60. Beleskey (Krejčí).

Montreal – NY Rangers 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)

Branky: 13. Eller, 36. Danault – 29. a 31. Kreider, 4. Miller, 22. Brassard, 40. Stepan.

Los Angeles – Edmonton 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)

Branky: 1. a 24. Toffoli, 11. a 60. Carter, 34. Andreoff, 38. Lewis – 50. a 57. Maroon, 1. Eberle, 10. McDavid.

Tampa Bay – Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 6. Johnson (Palát), 57. Stamkos – 14. Trocheck, 19. Jágr, 36. Hudler, 45. Huberdeau (Jágr), 60. Jokinen.

Washington – St. Louis 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky: 25. Brodziak, 32. Parayko, 33. Tarasenko, 58. Berglund.

Carolina – NY Islanders 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 21. Rask, 26. Skinner, 29. McClement – 41. a 65. Clutterbuck, 2. Okposo, 16. Kuljomin.

Nashville – Columbus 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 4. Neal, 18. Ekholm, 27. Smith, 35. Weber, 41. Järnkrok – 12. Jenner.

Calgary – Chicago 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 33. D. Hamilton – 26. a 59. Ladd, 40. Shaw (Rozsíval), 60. Teräväinen.

Arizona – Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 36. Doan, 40. Stone (Hanzal) – 60. Couturier.

Ottawa – Anaheim 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 – 0:1)

Branky: 20. Hoffman, 21. Karlsson, 37. Neil – 46. Getzlaf, 52. Silfverberg, 60. Lindholm, 63. Rakell.