Slavia Praha – Zlín 1:0

[blog_program_info id=“6531498″]

Domácí se po těsné výhře 1:0 alespoň do zítřka vrací zpět na 4. místo, které jim zajišťuje evropské poháry. Zlín pátou porážkou v řadě prohloubil svou jarní krizi.

Statisticky bylo utkání vyrovnané (na střely 11:11), rozhodla tak nakonec jediná branka ze 6. minuty, kdy se po hlavičce z rohového kopu prosadil talentovaný záložník Tomáš Souček.

Pak už se šance jen pálily – zlínský Dame Diop nevyužil v 8. minutě Pavlenkovy hrubky při rozehrávce, o něco později zas napálil domácí Levan Kenija břevno. V druhém poločase pak dobré příležitosti Diopa i Vukadinoviče vychytal domácí gólman.

Slavia je tak po výhře stále žhavým konkurenten na poháry, Zlín padá ke dnu – v neděli už může být pouhých 5 bodů od sestupu!

Jablonec – Baník Ostrava 1:1

Jablonec potvrdil letošní mizérii, když se stal teprve čtvrtým klubem, které o body obral tápající a do druhé ligy směřující Baník. Ten dokonce po půlhodině hry vedl díky brance Lukáše Vraštila, už za 6 minut bylo ale srovnáno díky pohotové střele Martina Doležala.

Domácím ke gólu pomohlo i nekompromisní střídání trenéra Zdeňka Frťaly, který v 35. minutě stáhl ze hřiště dvojici Wágner-Hübschman.

Jenže ke 3 bodům to už domácí favorité nedotáhli – a nepomohla jim ani výhoda pokutového kopu na začátku první půle, jablonecký Stanislav Tecl totiž nastřelil pouze tyč.

Baník tak zůstává poslední s 8 body, Jablonec je 7. se ztrátou 7 bodů na evropské poháry.