Lazio vstoupilo do zápasu agresivně, ale Pražané se nenechali před domácím publikem zahanbit.

[blog_program_info id=“6522018″]

Uzdravený kapitán David Lafata se v úvodních minutách sám pokusil neúspěšně zakončit, za necelou minutu si ale chuť vylepšil. Po jeho přihrávce se dobře zorientoval Martin Frýdek a fantastickou ranou poslal Spartu ve 13. minutě do vedení.

Divákům v tu chvíli snad ani nevadilo, že jim hráči pokazili choreo.

A radost měli i fanoušci doma. Příští zastávka Lazia? „Frýdek–Místek!“

Spartě vedení vydrželo do 39. minuty. Po rohovém kopu a dorážce Marca Parola v pokutovém území bylo vyrovnáno.

Ve druhé půli už se diváci gólu nedočkali. Sparta ještě měla několik šancí, stejně tak ovšem hosté. Antonio Candreva dokonce trefil břevno.

Před římskou odvetou, která se hraje za týden, však šance zůstávají otevřené.

Liverpool – Manchester United 2:0

Atraktivní utkání mezi starými známými z anglické Premier League po většinu času na pohled zas až tak atraktivní nebylo. Domácí pod taktovkou Jürgena Kloppa ve 20. minutě vytěžili z převahy vedoucí gól z pokutového kopu po faulu Memphise Depaye. Skóroval Daniel Sturridge.

United pak dlouho držel fantastickými zákroky nad vodou brankář David de Gea.

„Už mě to fakt nebaví! Tenhle tým už by se měl konečně postavit na vlastní nohy a nespoléhat na to, že ho vždycky vytáhnu ze sraček!“

Nakonec ale de Gea přece jen musel kapitulovat. Druhou branku pro Reds zařídil Roberto Firmino v 73. minutě.

Na Anfieldu tedy slavili domácí a manažer Louis van Gaal i jeho svěřenci tak mají před odvetou rozhodně o čem přemýšlet.

Borussia Dortmund – Tottenham 3:0

V očekávané bitvě měl jasně navrch německý klub. Vedoucí gól vstřelil Pierre Aubameyang. Další dvě branky pak přibalil Spurs na cestu Marco Reus. O postupujícím se zdá být rozhodnuto.

[blog_program_info id=“6524927″]

Výsledky 1. zápasů osmifinále:

Basilej – Sevilla 0:0

[blog_program_info id=“6524965″]

Borussia Dortmund – Tottenham Hotspur 3:0 (30. Aubameyang, 61. a 70. Reus)

Fenerbahce – Braga 1:0 (82. Topal)

Šachtar Doněck – Anderlecht 3:1 (21. Taison, 24. Kucher, 79. Eduardo – 68. Acheampong)

Athletic Bilbao – Valencie 1:0 (20. García)