Manchester City ve druhé půli zesměšnil Aston Villu. Chelsea přišla o výhru v závěru

[blog_program_info id=“6506333″]

První poločas patřil jasně domácímu Manchesteru City, z obrovské převahy (13 střel a 78% držení míče) ale nedokázal vytěžit jediný gól.

Chuť si ale domácí spravili už tři minuty po přestávce, když otevřel skóre Yaya Touré. A o dvě minuty později už to bylo 2:0 – snadnější to mít Sergio Agüero asi mít ani nemohl.

O deset minut později přidal Argentinec po nádherné akci navíc svůj druhý gól v zápase a bylo rozhodnuto.

Na 4:0 pak ještě v 66. minutě zvýšil Raheem Starling, hattrick a „bůra“ pro Aston Villu „odmítl“ o něco později Agüero, když z penalty orazítkoval pouze pravou tyč.

Aston Villa tak na pozici zaručující záchranu ztrácí 9 bodů, City zůstává čtvrté se ztrátou 10 bodů na první Leicester.

Chelsea přišla o vítězství

Už na 7. příčku se mohla po zápase se Stoke probojovat londýnská Chelsea, za kterou se výstavní střelou trefil hrdina posledních týdnů Bertrand Traoré.

Pět minut před koncem jim ale tři body vyfoukl hostující Mame Diouf.

Famózní obrat West Hamu

Neuvěřitelný obrat byl zase k vidění v zápase mezi Evertonem a West Hamem. Domácí ještě 13 minut před koncem vedli 2:0, přičemž Lukaku nedlouho předtím neproměnil penaltu.

Nakonec to ale nestačilo ani k bodu! Hosté se nevzdali a v nastaveném čase dokonali obrat na 3:2! Stále tak mohou pomýšlet na místa zajišťující Ligu mistrů.

Sobotní výsledky:

Tottenham – Arsenal 2:2 (60. Alderweireld, 62. Kane – 39. Ramsey, 76. Sánchez)

Manchester City Aston Villa 4:0 (50. a 60. Agüero, 48. Touré, 66. Sterling)

Everton – West Ham 2:3 (13. Lukaku, 56. Lennon – 78. Antonio, 81. Sakho, 90+1. Payet)

Chelsea – Stoke 1:1 (39. Traoré – 85. Diouf)

Newcastle – Bournemouth 1:3 (80. Perez – 28. Taylor vl., 70. King, 90+2. Daniels)

Southampton – Sunderland 1:1 (90+3. van Dijk – 85. Defoe)

Swansea – Norwich 1:0 (61. Sigurdsson)

Watford  Leicester 0:1 (56. Mahrez)