Ring Ondřeje NOVOTNÉHO: Cage Fight 7 – Brno žije MMA

[blog_program_info id=“6486914″]

Již sedmé pokračování turnaje přinese celkem 10 zápasů a změna přichází v tom, že to nebudou duely pouze dle pravidel MMA, ale diváci uvidí i zápas dle pravidel thajského boxu a několik duelů K1, včetně hlavního zápasu.

Cage Fight 7Jedna z největších událostí na domácí scéně MMA. Cage Fight 7. Již v pátek od 19.30 sledujte přímý přenos na O2 Sport!

Zveřejnil(a) O2 Sport dne 29. únor 2016

Celý turnaj bude gradovat posledními třemi zápasy, když se nejprve představí domácí Petr Beránek, který prožil již dvakrát neskutečnou smůlu, když se nejprve pár dní před zápasem zranil a následně jej při cestě na zápas naboural v autě neopatrný řidič a již odvážený a připravený Beránek o své domácí představení přišel podruhé.

mma

Beránek (8-6) slavil vítězství naposledy na domácí půdě v květnu 2015, když porazil obávaného slovenského bojovníka Emina Sefu, který však nastupoval na poslední chvíli a mimo svou váhu. Nyní se potká s Rakušanem Wollingrem (9-5), který všechny své zápasy vyhrál i prohrál před limitem, což samo o sobě slibuje zajímavou podívanou, ve které se nebude nějak taktizovat.

Předposlední zápas má na starosti domácí legenda Tomáš Kužela a Polák Marcin Bandel

mma

Kužela se snaží shazovat do nižších vah, než jsme byli zvyklí a nyní bude zápasit v domluvené váze do 80 kg. Zdobí jej bilance 24-19, a hlavně třízápasová vítězná série. Tu by chtěl natáhnout i proti Polákovi, který má dva zápasy v UFC, a byť oba prohrál, tak to jsou za posledních 6 let jeho jediné porážky s celkovou bilancí 14-4.

Bandel normálně chodí váhu do 70 kg, ale naposledy nastoupil o váhu výše s Vackem v listopadu a bez problémů jej utáhl již v prvním kole. A to udělal Vacek za poslední dobu skutečně skok dopředu, takže Bandel je opravdovou hrozbou.

Duel se odehraje podle pravidel japonské organizace RIZIN, tedy první desetiminutové kolo a druhé už „jen“ 5 minut. Navíc za stále nepotvrzeného dohledu šéfa organizace, což by znamenalo, že v případě atraktivity a vítězství si může Kužela, ale i další říci o angažmá právě v mekce bojových sportů.

To samé platí i pro Matěje Peňáze, který loňský rok proletěl doslova raketově a jeho hvězda letí nahoru a již brzy může zazářit i na mezinárodní úrovni.

mma

Peňáz má výšku, tvrdost, rychlé ruce a tvrdé kopy. Dokáže vtipně kombinovat a především správně poznat, kde se v zápase nachází a jaký arsenál volit. To je věc, která se těžko učí, cit je prostě třeba mít od boha.

Na druhé straně jeho soupeř je opravdu věrnou kopií svého trenéra. Adrián Valentín nastupuje a trénuje pod Vlado Idránym. Má vynikající pohyb od pasu nahoru, těžko se trefuje a je to on, kdo své soupeře dokáže zasahovat výbornými kombinacemi. Má rád zápasové vytížení a naposledy před 14 dny vyřídil velmi dobrého Holanďana v Nitře, jako by se nechumelilo.

Peňáz je větší a dle mého názoru komplexnější bojovník, ale Valentín se špatně čte a umí trefit. Hlavní zápas se odehraje sice v kleci, ale podle pravidel K1 a bude zajímavé sledovat, kdo se na větší prostor a nemožnost polevit si do provazů či se přidržet lépe adaptuje.

Celý turnaj začíná v 19.30 na O2 Sport živě či přímo v Boby Centru již v 19 h. Lístky stále ještě nějaké jsou a pořadatelé slibují, že se dostane i na ty, kteří přijdou i přímo na místo.

[blog_program_info id=“6486914″]

Ondřej Novotný Autor článku
Ondřej Novotný
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru