NHL Jaromír Jágr slaví další vítězný gól. Jak blízko je dalšímu rekordu?

Legendární křídelník s číslem 68 rozhodl další zápas. Přitom to po dvou třetinách na výhru Panterů příliš nevypadalo. Poslední dvacetiminutovka se jim ale opravdu povedla a navrch přišla 21. přesná trefa Jaromíra Jágra v této sezoně a zároveň 133. vítězný gól v kariéře.

Na tuhle ránu nestačil ani Ondřej Pavelec, který v utkání předvedl 19 zákroků. Florida zvítězila 3:2.

Jágrovi navíc přibyla asistence ze sobotního zápasu, takže dohromady už má 1849 kanadských bodů. Na vyrovnání třetího místa historické tabulky  Gordieho Howea mu chybí pouze bod.

Poprvé se v dresu Floridy představil Jiří Hudler, na ledě strávil téměř 14 minut. Druhý nový český Panter, Jakub Kindl, na svůj start zatím čeká.

Fanouškům českého národního týmu večer budoucí trenér reprezentace Josef Jandač odtajní jména pro úvodní nominaci na podzimní Světový pohár v Torontu. Tisková konference v Praze začne v 17.00. Dozvíme se jména dvou brankářů a čtrnácti hráčů.

Jméno Jaromíra Jágra prý ale určitě nezazní. Alespoň ne v první fázi nominace. Konečný výběr bude oznámen 1. června.