Oběma týmům by se v neděli hodila výhra – Arsenal musí udržet kontakt s Tottenhamem a Leicesterem, Rudým ďáblům by se při prohře mohly vzdálit pohárové příčky.

Oba týmy spojuje široká marodka – mimo hru stoprocentně budou Rooney, Darmian, Schweinsteiger, Shaw, Valencia a Young (United) a Rosický, Cazorla, Wilshere, Oxlade-Chamberlain a Jenkinson (Arsenal).

[blog_program_info id=“6419998″]

I tak ale bitva gigantů slibuje velkou podívanou jako už tolikrát v minulosti. Tady je 5 nezapomenutelných bitev, která je TOP?

2011

Gólové hody. Debakl. Ponížení. Jiné výrazy asi těžko hledat pro výprask, který si Arsenal z Old Trafford odvezl. Tak ostudnou porážku nezažil 116 let (ano, počítáte správně – jsme zpět v předminulém století, v roce 1896). Do poločasu skórovali za United Welbeck, Young a Rooney, ačkoliv na druhé straně kontroval Walcott. Ve druhé půli však destrukce pokračovala. Konečné skóre? 8:2! Celý zápas za Arsenal odehrál Tomáš Rosický.

2009

Bitva ze semifinále Champions League, kam se tenkrát probojovaly tři anglické kluby. Arsenal začínal venku a prohrál 0:1.

V odvetě však bylo již brzy jasno, v úvodních 11 minutách se prosadili Park-Ji Sung a Cristiano Ronaldo a o postupujícím bylo rozhodnuto. Portugalec ještě po hodině hry přidal další branku, která znamenala, že Arsenalu by na postup nestačily ani čtyři góly. Alespoň čestný zásah si v 76. minutě připsal van Persie, ale na postupu United do finále už nic nezměnil. Ve finále však United padli s Barcelonou.

2004

Někdy to v Premier League pěkně jiskří a hráči nejdou pro ostřejší zákrok daleko. V dubnu 2004 se vytasil s touhle kosou legendární záložník United Paul Scholes. Josého Antonia Reyese vyřadil ze hry na tři týdny a oceněn byl žlutou kartou. Arséne Wenger, jak je jeho dobrým zvykem, samozřejmě rozčileně požadoval vyloučení… I vzhledem k tomu, že v zápase přišel nejen o 3 body, ale navíc také o zraněného Ljungberga.

2002

Oslava titulu na Old Trafford? Pro domácí by to bylo jistě lákavé, pokud by se však nejednalo o titul Arsenalu. Ten již měl v kapse triumf z FA Cupu a v předposledním kole potřeboval na hřišti United získat alespoň bod. Sebral rovnou tři a sesadil trojnásobné šampiony z předchozích let z trůnu u nich doma. Hrdinou utkání se stal Sylvain Wiltord, jehož branka byla jediná v utkání a odšpuntovala mohutné oslavy.

1999

Opakovaný zápas semifinále FA Cupu načal povedenou ranou zpoza vápna v 17.minutě David Beckham. Ve druhém poločase ale vyrovnal Dennis Bergkamp a skóre mohl otočit Nicolas Anelka, jenže jeho gól nebyl uznán. Po vyloučení Roye Keanea se však zdálo, že tlak Arsenalu přinese své ovoce. Peter Schmeichel však dělal možné i nemožné. Chytil i penaltu a v prodloužení stačila chybná rozehrávka Patricka Vieiry, aby se Ryan Giggs nadechl k neuvěřitelnému sólu přes půl hřiště. Nechytatelnou bombou levačkou propálil Davida Seamana.

Základní sestavy:

Zajímavosti:

• Manchester United na Old Trafford s Arsenalem neprohrál od září 2006.
  • Arsenal udržel v posledních 8 zápasech pětkrát čisté konto.
  • Podzimní výhra 3:0 (kterou nevychytal nikdo jiný než Petr Čech) znamenala konec osmizápasové série bez výhry, kterou Arsenal proti United držel.
  • Od sezony 1989/1990 neměl Manchester United až do letoška po 26 odehraných kolech na kontě méně vstřelených branek (1990: 30, 2016: 33).
  • Pouze 21 % střel Arsenalu je zpoza vápna, což je nejnižší podíl z celé Premier League.
  • Manchester United na Old Trafford nastřílel v Premier League již 995 gólů. Kdy se dočká jubilea? V posledních pěti vzájemných zápasech však nikdy nepadly více než 3 góly.

Posledních 5 vzájemných zápasů:

• 4. 10. 2015: Arsenal – Manchester United 3:0 (6. a 19. Sánchez, 7. Özil)
  • 17. 5. 2015: Manchester United – Arsenal 1:1 (30. Herrera – 82. Blackett vl.)
  • 9. 3. 2015 (FA Cup): Manchester United – Arsenal 1:2 (29. Rooney – 25. Monreal, 61. Welbeck)
  • 22. 11. 2014: Arsenal – Manchester United 1:2 (90+5. Giroud – 56. Gibbs vl., 85. Rooney)
  • 12. 2. 2014: Arsenal – Manchester United 0:0