Udělal to zas! Jak nenasytný teenager Rashford pohřbil Čecha a naděje Arsenalu?

Nejdřív 2 góly při prvním zápase za áčko Manchesteru United, teď 2 další do branky jednoho z nejlepších světových brankářů o tři dny později! Asistence navíc jako bonus a vítězství 3:2!

Jak se psala další kapitola toho neskutečného příběhu Marcuse Rashforda?

[blog_program_info id=“6419998″]

V prvních minutách utkání byli aktivnější Kanonýři. První vážnější ohrožení branky nastalo už v sedmé minutě po chytré hře Nacho Monreala. De Gea jen tak tak stihl zasáhnout.

Ale po necelé půlhodince byl Petr Čech překonán. United poslal do vedení zázračný teenager Marcus Rashford, který se za klub představil poprvé teprve ve čtvrtek proti Midtjyllandu.

Tři minuty nato propukl Old Trafford znovu v jásot. Osmnáct let, dvě utkání ve třech dnech, čtyři branky. Pamatujete takhle oslnivý start kariéry?

Jenže to zdaleka nebyl konec!

Zpátky do života svěřence Arséna Wengera přivedl ještě před koncem první části Danny Welbeck, rodák z Manchesteru a odchovanec United. Asistovat mu snad ani nemohl nikdo jiný než Mesut Özil.

V druhém poločase Manchester zase odskočil. Rashford se nejspíš nespokojil „pouze“ se dvěma brankami. Asi chtěl zkusit i gólovou nahrávku. Pohotově zakončil Ander Herrera.

Rychlou odpověď měl ale připravenou Mesut Özil. Takhle šikovně uklidil do brány těžký míč.

Napětí se dalo krájet a zákroky byly ke konci čím dál ostřejší. Nervy na uzdě neudržel Aaron Ramsey, na zemi se ocitl i sám Louis van Gaal!

Po dnešku má ale velký důvod k úsměvu. Takhle vydařený týden totiž nezažil už hodně dlouho. Manchester United doma přehrál Arsenal 3:2.

Výsledky:

Tottenham – Swansea 2:1 (70. Chadli, 77. Rose – 19. Paloschi)

Manchester United – Arsenal 3:2 (29. a 32. Rashford, 65. Herrera – 40. Welbeck, 69. Özil)