Anglický ligový pohár: Drama jako hrom! Pro City ho rozsekl zázračný Willy!

Ve Wembley bylo v neděli odpoledne rušno. Liverpool a Manchester City svedly vyrovnaný souboj o první anglickou trofej sezony. A utkání to bylo vskutku infarktové.

[blog_program_info id=“6419032″]

První branka přišla ve 49. minutě. Citizens poslal do vedení Fernandinho.

Reds se ale přeci jen dokázali vzchopit. Střelu na 1:1 měl na svědomí Philippe Coutinho. 7 minut před koncem základní hrací doby vrátil Liverpool do hry.

Finále anglického ligového poháru tak muselo kvůli nerozhodnému stavu jít do prodloužení.

A gól nepřinesla ani první patnáctiminutovka. Sergio Agüero sice mohl zápas rozhodnout, ale Simon Mignolet se již poněkolikáté blýskl fantastickým zákrokem. Ve druhé části přidaného času zase předvedl vynikající práci jeho protějšek Willy Caballero.

Napětí ve Wembley se dalo krájet. Došlo i na strkanici.

I po 120 minutách to bylo nerozhodně a na řadu přišel penaltový rozstřel.

Svěřenci Jürgena Kloppa ovšem obrat utkání dotáhnout nezvládli.

Štastnějším trenérem se stal Manuel Pellegrini, kterého může hřát jistota, že tuto sezonu nezakončí bez trofeje. A hrdinou utkání se stal Willy Caballero, který zneškodnil tři penaltové střely soupeře.