Synot liga: Jablonci pomohla dvě vyloučení soupeře. Slavia už je na pohárech!

Žádná velká překvapení. Jablonec zvítězil nad oslabenou Jihlavou 2:0, Teplice prolomily mizérii z konce podzimu a zvítězily nad Příbramí 2:0. Smírně po výsledku 2:2 se rozešli Olomouc a Bohemians.

Jablonec – Jihlava 2:0

Domácí zápasy byly pro Jablonec na podzim noční můrou, do jara ale vstoupil tým Zdenka Frťaly výhrou. Jablonci pomohly hlavně dvě červené karty, které obdrželi hráči hostující Jihlavy – tu první viděl hostující Vladimír Kukol už ve 25. minutě. Druhou v závěru Jiří Krejčí. Obě karty pro domácí „vybojoval“ Stanislav Tecl, který sám po jedné z nich proměnil následný pokutový kop a byl hvězdou zápasu.

Jablonec v zápase dominoval a vyslal hned 20 střel, v tabulce je momentálně sedmý se ztrátou 6 bodů na evropské poháry.

Sigma Olomouc – Bohemians 2:2

V záchranářském souboji se body dělily. A to zcela po zásluze, na střely byl zápas vyrovnaný (12:13), stejně tak na držení míče (52 % : 48 %). Hosté vedli, domácí bleskově otočili, ale klokani nakonec bod do kapsy přece jen zastrčili.

Za Sigmu se trefila nová posila Aidin Mahmutovič, za Bohemians vstřelil pátou branku v sezoně talentovaný Patrik Schick. Oba týmy se tak díky remíze drží těsně nad sestupovým pásmem.

Teplice – Příbram 2:0

Domácí rozhodli utkání v první polovině, kdy se trefili Jakub Hora a Admir Ljevakovič, hostující Příbram se navzdory střelecké převaze (12:8) neprosadila. Teplice tak díky výhře soupeře přeskočily v tabulce a momentálně jsou desáté.

Zlín – Sparta 1:2

[blog_program_info id=“6274288″]

Slavia – Brno 2:0

Slavia otevřela skóre už po čtvrthodině hry, kdy se po Jablonského centru trefil Muris Mešanovič. Sešívaní byli v první půli aktivnější, Brno nepustili ani k jedné střele, ve 42. minutě navíc přidal druhou branku domácích obránce Jiří Bílek.

I ve druhém poločase kontrolovala Slavia hru, nicméně v 73. minutě Brno „na moment“ snížilo – jenže rozhodčí Kocourek gól pro údajný faul neuznal.

Slavia tak zvítězila v prvním jarním zápase 2:0 a navázala na úspěšnou přípravu. V tabulce přeskočila čtvrtý Liberec a momentálně se nachází na pozici zaručující evropské poháry.

[blog_program_info id=“6270576″]

Výsledky:

Jablonec – Jihlava 2:0 (58. Pernica, 77. Tecl z pen.)

Sigma Olomouc – Bohemians 2:2 (48. Ordoš, 51. Mahmutovič – 41. Schick, 69. Acosta)

Teplice – Příbram 2:0 (7. Hora, 18. Ljevakovič)

Zlín – Sparta 1:2 (45. Hájek – 58. Brabec, 60. Šural)

Slavia – Brno 2:0 (15. Mešanovič, 42. Bílek)