Petr Čech vychytal 12. nulu sezony. Arsenal vyhrál a dál stíhá vedoucí Leicester!

[blog_program_info id=“6218553″]

Petr Čech má v letošní sezoně už 12. nulu, nejvíc ze všech brankářů Premier League.

Bournemouth – Arsenal 0:2

Arsenal v historicky prvním vzájemném utkání na půdě Bournemouthu dal na mizérii posledních dnů zapomenout již v první půli povedenou dvouminutovkou. Ačkoliv 3 zápasy po sobě neskóroval, dnes vstřelil gól již po 23 minutách. Nejprve přišel nenápadný Ramseyho pas z hloubi pole, hlavičku vyhrál Giroud, sklepl míč pod sebe a nepokrytý Özil propálil Boruce. Německý záložník se trefil i v prosincovém utkání, které Gunners vyhráli 2:0.

O 88 vteřin později bylo hostujícím příznivcům ještě veseleji a měl v tom prsty opět Ramsey. Velšský záložník posunul míč doprava na rozběhnutého Oxlade-Chamberlaina, ten si posunul míč do vápna a střelou po zemi s odrazem od zadní tyče zvýšil na 0:2.

Ve druhé půli se již skóre neměnilo, ačkoliv v závěru zápasu měli domácí dvě dobré příležitosti – obě ale dokázal zlikvidovat bezchybný Petr Čech, který si připsal další vychytanou nulu.

Celkově však Bournemouth přestřílel Arsenal v poměru 17:10 – hosté ale byli zkrátka efektivnější.

Ačkoliv by se od adepta na titul čekalo víc, Arsenal získal důležité 3 body, poskočil na třetí místo a nikdo se nebude ptát, jak k tomu došlo. Na třetí příčce má stejně bodů jako rival z White Hart Lane, Tottenham, ale o 7 gólů horší skóre.

Nedělní výsledky Premier League:

Bournemouth – Arsenal 0:2 (23. Özil, 24. Oxlade-Chamberlain), Chelsea – Manchester United 1:1 (90+1. Costa – 61. Lingard)