Senzace na X Games: Slopestyle ovládla 13letá Estonka, která nesmí jezdit světový pohár!

Na zimních X Games ještě nikdy nikdo tak mladý nevyhrál. Estonka Kelly Sildaruová, která ještě ani není profesionální závodnicí, je teprve druhým reprezentantem své země na X Games.

Ačkoliv věkově přísluší zatím na základní školu, včera již ve své první jízdě ze tří naprosto ovládla celý závod.

Velkou část své jízdy odjela pozadu a svá záda se ziskem 93 bodů také ukázala všem soupeřkám. Na medailových pozicích za sebou nechala Norky Tiril Sjåstad Christiansenovou a Johanne Killiovou se ziskem 91,66, resp. 85,66 bodu. Sledujte její vítězný taneček:

Nejlehčí a nejmenší ze všech závodnic je již od svých 9 let prohlašována za naději freestylového lyžování, poprvé se ukázala v prosinci 2011, když vyhrála Dew Tour v Breckenridge a porazila sportovce závodící déle, než je ona sama naživu.

[blog_program_info id=“6143565″]

Děláš mě lepší, gratulovala soupeřka

Kelly kvůli tréninku musí cestovat napříč Evropou, doma může trénovat maximálně na stometrovém kopci.

„Je to složité, protože doma nemáme hory,“ usmívala se Sildaruová.

I tak ale dokázala nadchnout porotu předvedeným rozsahem a složitostí triků. A kompliment jí složila také poražená konkurentka Christiansenová.

„Tohle byl nejtěžší závod, jaký jsem kdy ve slopestylu jela. Sledovala jsem Kelly, už když byla ještě mladší než teď. Díky ní jsem lepší lyžařkou, když ji vidím lyžovat, nutí mě to makat ještě víc,“ prohlásila.

S gratulací se připojil i fenomén mezi závodníky na skútrech Tucker Hibbert:

Kdo dále uspěl na X Games?

Zlato za Snowboard Slopestyle vybojovala se ziskem 91 bodů po desetileté snaze povedenou jízdou Kanaďanka Spencer O’Brienová.

„První zlato pro Spencer O’Brienovou!“

„Zlato z X Games jsem si vždy odmalička přála!“

[blog_program_info id=“6143564″]

Ve dvou jízdách freestylového závodu sněžných skútrů si nejlépe počínal domácí favorit Joe Parsons a s rovnými 90 body získal svou čtvrtou zlatou medaili z X Games. Ačkoliv přetáhl stanovený časový limit, v jízdě nad rámec předvedl dokonce málo vídaný trik sit-and-spin!

„Joe Parsons nám právě vytřel zrak.“

[blog_program_info id=“6134373″]

Superpipe mezi lyžařkami hravě ovládla počtvrté za sebou Američanka Maddie Bowmanová.

[blog_program_info id=“6134374″]

Oblíbený Big Air snowboardistů v Aspenu nejlépe zvládl jedenadvacetiletý Kanaďan Max Parrot. Jeho krajan a loňský vítěz Mark McMorris získal stříbro, bronz bral Japonec Yuki Kadono.