Přátelák se vymkl kontrole: 5 červených karet v souboji argentinských rivalů

Dva největší argentinské celky Boca Juniors a River Plate jsou odvěkými rivaly, zápasu mezi nimi se říká Superclásico a v roce 2004 návštěvu tohoto derby zařadily anglické noviny The Observer mezi 50 sportovních věcí, které musíte před smrtí udělat.

Nedělní zápas doprovázela skvělá atmosféra: „Nadýchaná Boca. A River to cítí!“

Již od počátku si však diváci moc fotbalové krásy neužili. K vidění byl jediný gól, brankou z penalty za nastřelenou ruku ve zdi zvítězil River Plate 1:0.

Statistiky faulů však povážlivě narůstaly – celkově jich rozhodčí odpískal 40 za zápas a první hříšník putoval pod sprchy již v 10. minutě. Za zbytečně ostrý zákrok na půlicí čáře viděl hráč Boca Juniors rovnou červenou kartu.

V 66. se identická situace stala znovu – další hráč vyloučen. A když podobný skluz soupeřů sudí netrestal, přišli si hráči v modrém stěžovat. Zřejmě dost neslušně, hádejte, co následovalo – třetí červená.

V 80. minutě se však strhla mela, hráči River Plate srazili soupeře k zemi a Carlos Tévez schytal hlavičku.

Jedna červená rovnou, další za protesty již vystřídanému střelci pokutového kopu Pisculichimu na střídačce – a už jsme na pěti.

Jak asi dopadne další vzájemný souboj obou rivalů?