Zatavená Sparta vzdorovala Dortmundu jen poločas. Podívejte se na góly z exkluzivní přípravy

V utkání se projevilo, že zatímco Dortmund už v sobotu hraje Bundesligu, Sparta má do ostrého startu jara ještě měsíc. Letenští zuby nehty bránili a do útoku vyráželi velmi zřídka.

První půli vyhrál Dortmund 1:0. Po skvělé akci Gündoğana ve 41. minutě zakončoval do prázdné branky Pierre Aubameyang.

O poločasové přestávce odešli Lukáš Vácha a Kehinde Fatai, které vystřídalo duo Ladislav Krejčí a Marek Matějovský. Druhý jmenovaný hned po čtyřech minutách na hřišti připravil šanci pro Davida Lafatu a ten potvrdil svou pověst kanonýra.

Remíza dlouho nevydržela. Aubameyang v 65. minutě vrátil svým druhým gólem Borussii vedení.

Poslední branku utkání zařídil o tři minuty později Henrich Mchitarjan.