Premier League: Šlágr rozhodl Rooney! Čech čaroval ve Stoke

Dlouho to vypadalo, že šlágr 22. kola Premier League skončí bezbrankovou remízou. Zatímco Reds si v bojovném utkání alespoň vytvářeli šance, které však končily na rukavicích Davida de Gey, Rudí ďáblové byli až do 78. minuty absolutně neškodní.

V době, kdy už měli domácí na svém kontě čtyři střely na branku, se poprvé do výraznější šance dostali i fotbalisté Manchesteru United. Hlavička Marouane Fellainiho skončila ještě na brankové konstrukci, kanonýr Wayne Rooney z dorážky už síť rozvlnil.

„První střela na branku přišla až po 75 minutách: Liverpool – Manchester United 0:1.“

Vítěznou trefu v kotli náležitě oslavil i zraněný obránce Manchesteru United Phil Jones.

Liverpool tak z posledních 8 zápasů vytěžil jen 8 bodů. V tabulce mu patří devátá příčka. United jsou pátí s dvoubodovou ztrátou na čtvrtý Tottenham.

Čech udržel remízu i první místo pro Arsenal

Vedoucí Arsenal si ze Stoke odvezl pouze bod. Výrazně se o něj zasloužil i Petr Čech, který pochytal několik šancí domácích a připsal si 172. nulu v anglické lize.

Místo jednoznačné záležitosti to byla pro svěřence Arsena Wengera pořádná práce. Stoke City svůj Britannia Stadium řádně opevnili a odvážně vzdorovali favorizovanému soupeři, a dokonce si vytvořili i více gólových šancí.

Už ve 20. minutě vypálil domácí Ibrahim Afellay. Místo branky Petra Čecha však ohrozil spíše jednoho z pořadatelů.

Na druhé straně se o chvíli později zaskvěl i Jack Butland.

V druhé půli přidali domácí plyn a Arsenal dokonce přestříleli. Vytvořili si i několik gólových příležitostí. Tu největší Petr Čech v 56. minutě nadvakrát famózně zneškodnil.

Skvělé zákroky předváděli oba gólmani až do konce utkání, a to proto skončilo vcelku zaslouženou remízou 0:0. Pro českého reprezentačního gólmana to byla 172. nula v Premier League. V posledních 47 zápasech v anglické lize udržel čisté konto hned 27x. Neskutečná statistika.