Premier League: Terry si dal vlastňák, pak vyrovnával z ofsajdu v 8. minutě nastavení

To bylo drama! V prvním poločase diváci na Stamford Bridge v zápase Chelsea s Evertonem branku neviděli, pak během 10 minut padly hned 4!

Nejprve si srazil míč do brány kapitán domácích John Terry, který hrál jubilejní 700. zápas v klubové kariéře.

Jednalo se o Terryho šestý vlastní gól v dresu Chelsea.

Pak navýšil skóre hostující Kevin Mirallas.

Jenže Blues byli rychle zpátky – to především díky Cescu Fabregasovi, ten si nejprve v 64. minutě připsal asistenci u gólu Diega Costy, o 2 minuty později sám vyrovnal střelou z hranice pokutového území. Gól a asistenci v jednom zápase přitom Španěl získal naposledy v prosinci 2014!

Everton se ale do vedení dostal ještě jednou, v 90. minutě se trefil Ramiro Mori. Jenže ani to na výhru nakonec nestačilo, nešťastník John Terry totiž v 8. minutě nastavení svou chybu odčinil a pro domácí vydoloval alespoň bod.

Záznam ale později ukázal, že gól platit neměl, Terry byl v době finální přihrávky v ofsajdu…

Tottenham spláchl Sunderland

Hosté ze Sunderlandu chtěli navázat na vítězství z posledních dvou kol, domácí Spurs jim ale v úvodním zápase 22. kola nedali žádnou šanci. V prvním poločase sice ještě domácí zlobila produktivita, v druhé půli už ale Kohouti své šance využili efektivně a zvítězili vysoko 4:1. Na třetí City ztrácejí bod, Sunderland zůstává na sestupových pozicích.

V první půlce byl na hřišti jedný tým, Spurs měli držení míče 70 % a na střely vyhráli 15:3, přesto to byl Sunderland, který překvapivě otevřel skóre zápasu. Ve 40. minutě se trefil po křídelním průniku Patrick van Aanholt.

Jenže pak už patřil zápas Kohoutům, už za několik okamžiků se štěstím vyrovnal Christian Eriksen.

A ve druhé půli přidal dánský reprezentant ještě jednu branku, za domácí se trefili ještě také Moussa Dembélé a z penalty uzavřel skóre na 4:1 v 79. minutě Harry Kane.

Leicester na Aston Ville ztratil, přesto jde do čela

Lišky z Leicesteru se alespoň do nedělního večera posunuly na první příčku Premier League, remízu s poslední Aston Villou lze ale považovat spíše za ztrátu. Obzvlášť, když za stavu 1:0 pro Leicester neproměnil penaltu hostující Riyad Mahrez.

Nejprve ale v 28. minutě otevřel skóre hostující Šindži Okazaki, domácí už slavili po lobu Jamieho Vardyho, opravdovou branku ale vsítil až japonský forvard.

Druhá půle už ale patřila domácím, ti se nadechli k tlaku a ten nakonec zužitkovali čtvrt hodiny před koncem, kdy se trefil střídající Rudy Gestede.

Tři body mohl Aston Ville na konci zápasu vystřelit český útočník Libor Kozák, který odehrál celé utkání, v zakončení mu ale chybělo více klidu i štěstí.

Výsledky:

Tottenham – Sunderland 4:1 (42. a 67. Eriksen, 59. Dembélé, 79. Kane z pen. – 40. van Aanholt z pen.)

Chelsea – Everton 3:3 (64. Costa, 66. Fabregas, 90+8. Terry – 50. Terry vl., 56. Mirallas, 90. Mori)

Manchester City – Crystal Palace 4:0 (22. Delph, 41. a 68. Aguero, 84. Silva)

Bournemouth – Norwich 3:0 (10. Gosling, 54. Daniels z pen., 76. Afobe)

Newcastle – West Ham 2:1 (6. Perez, 15. Wijnaldum – 49. Jelavič)

Southampton – WBA 3:0 (5. a 35. z pen. Ward-Prowse, 72. Tadič)

Aston Villa – Leicester 1:1 (75. Gestede – 28. Okazaki)

1. Leicester 22 12 8 2 39:26 44
2. Manchester City 22 13 4 5 43:21 43
3. Arsenal 21 13 4 4 37:21 43