Klopp v euforii! Liverpool ve strhujícím zápase uhrál s Arsenalem remízu 3:3

Arsenal dál vede Premier League, Leicester se na něj ale bodově dotáhl.

Takhle slavil Jürgen Klopp vyrovnání svého týmu!

Liverpool – Arsenal 3:3

Honba Petra Čecha za 10. čistým kontem v sezoně trvala přesně 10 minut. Poté sice předvedl efektní zákrok proti střele Cana, ale na následnou Firminovu dorážku byl krátký.

Liverpool měl více ze hry, ale z ojedinělé šance Arsenalu bylo rázem vyrovnáno. Giroud vyhrál souboj se Sakhem, na konci následné narážečky pronikl do vápna Ramsey a na přední tyči nachytal Mignoleta – 1:1!

Účet první půle ale zdaleka nebyl uzavřen, v 19. minutě se znovu do vedení zaslouženě znovu dostal Liverpool a opět díky Firminovi. Brazilský štírek nedal Čechovi šanci a trefil se zpoza vápna přesně do šibenice.

Čtvrtý gól utkání na sebe nenechal dlouho čekat, o 6 minut později míč z rohového kopu těsně před Mignoletem lehounce tečoval Giroud a bylo vyrovnáno.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a francouzský reprezentant Giroud v 55. minutě poprvé dostal do vedení Londýnské – po rychlé otočce se pohotově trefil k tyči.

Reds posílili ofenzivu, na hřiště přišel i jejich nejlepší střelec Benteke, ale to pravé eso vytáhl z rukávu německý manažer až v 82. minutě. Joe Allen nahradil Emre Cana a v poslední minutě způsobil výbuch radosti na domácí lavičce i v ochozech.

Odražený míč umístil na hranici vápna přesně k tyči, a přestože si Čech na míč sáhl, gólu zabránit nedokázal.

Středeční výsledky:

Chelsea – WBA 2:2 (20. Azpilicueta, 73. McAuley vl. – 33. Gardner, 86. McClean), Manchester City – Everton 0:0Southampton – Watford 2:0 (17. Long, 74. Tadić), Stoke – Norwich 3:1 (49. Walters, 67. Joselu, 79. Bennett vl. – 55. Howson), Swansea – Sunderland 2:4 (21. Sigurdsson z pen., 40. Ayew – 3., 62. a 85. Defoe, 49. van Aanholt), Liverpool – Arsenal 3:3 (10. a 18. Firmino, 90. Allen – 14. Ramsey, 25. a 55. Giroud), Tottenham – Leicester 0:1(83. Huth)