Zuzana Hejnová je Sportovcem roku 2015! Čím si to zasloužila?

Mistryně světa v běhu na 400 m překážek už triumfovala v roice 2013). Letos v hlasování získala celkem 1637 bodů. Druhá skončila s 1188 body Martina Sáblíková, bronz si vysloužil Ondřej Moravec (1109). V kolektivním sportu kraloval fedcupový tým, v juniorech zvítězila snowboardistka Ester Ledecká.

Jak vypadala úspěšná sezona Zuzany Hejnová, která ji vynesla i nominaci na nejlepší evropskou atletku?

Začátek pomalejší

Hejnová rok 2014 promarodila a zprvu nevypadal nejlépe ani letošek: na halovém MS v Praze zvolila trať 800 m, vypadla už ale v rozběhu.

Na Zlaté tretře v Ostravě ještě neměla ideální čas (55,13 s), i tak to ale stačilo na 1. místo.

V Číně bezkonkurenční

Na mistrovství světa v Pekingu už Hejnová cestovala jako držitelka 2. nejlepšího času sezony.

A Čínu si podmanila! Vyhrála rozběh i semifinále, to nejlepší si ale schovala do finálového závodu, kde zvítězila v nejlepším čase sezony: 53,50 s!

K triumfu na MS přidala nakonec i vítězství v Diamantové lize.