NHL: Jágrovi Panteři na Medvědy Davida Krejčího nestačili. Hurikán Nestrašil opět bodoval

Jubilejní Nestrašilův večer

Andrej Nestrašil se rozehrál do parádní formy, což potvrdil i proti Kojotům. Čtyři vteřiny před koncem první třetiny našel českého mladíka krásným pasem Jordan Staal a pražský rodák poslal Arizoně do šatny gól na 2:0.

Pro slávistického odchovance to byl celkově jubilejní 10. gól a 30. bod v NHL. Zároveň bodoval popáté v řadě a svůj letošní bodový přínos pro Hurikány zaokrouhlil na metu 10 bodů.

I díky jeho trefě Carolina zvítězila nad Arizonou 5:4. V sestavě Coyotes chyběl jak Zbyněk Michálek, tak i Martin Hanzal.

Chára bránil Jágra, Krejčí přihrával

Ze souboje dvou českých hvězd odešel vítězně ten mladší. David Krejčí navíc k vítězství 3:1 dopomohl i jednou asistencí.

To Jaromír Jágr se v utkání neprosadil i díky skvělé defenzivní práci Zdeno Cháry. Slovenský obr si českou legendu hlídal prakticky při každém střídání a viditelně jí celý zápas znechutil.

Frolík i Plekanec asistovali u výher

Michael Frolík si připsal bod u domácí výhry Plamenů. Před koncem druhé třetiny vypíchl ve vlastním obranném pásmu puk rozehrávajícím obráncům Rangers a v úniku pak připravil gól pro Masona Raymonda.

Ačkoliv Flames ve třetí třetině vedli už 4:1, hráči New York Rangers předvedli skvělý návrat do zápasu a o vítězství Calgary rozhodlo nakonec až prodloužení.

Podobně jako Frolík si vedl i Tomáš Plekanec, který na útočné modré obral o puk hráče Ottawy a poté našel volného Maxe Paciorettyho. Montreal porazil Senators 3:1 a kladenský odchovanec byl dokonce vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Výsledky:

Boston – Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 12. a 29. Spooner (na druhou Krejčí), 59. Marchand – 54. Smith

Buffalo – Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 8. McGinn, 64. O'Reilly – 5. Gáborík

Montreal – Ottawa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 3. Flynn, 20. Pacioretty (Plekanec), 26. Petry – 32. Pageau

Tampa Bay – Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 49. Kučerov – 3. Beagle, 32. Kuzněcov

St. Louis – Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 3. Backes, 52. Tarasenko, 56. Reaves

Nashville – Colorado 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: 20. Salomäki, 41. Smith – 9. Beauchemin, 15. Holden, 50. Martinsen

Arizona – Carolina 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1)

Branky: 39. a 42. Duclair, 44. Chipchura, 60. Murphy – 9. Versteeg, 20. Nestrašil, 36. Di Giuseppe, 41. Faulk, 61. Rask

Columbus – NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 26. Saad, 49. Atkinson – 16. a 63. Okposo, 28. Nielsen

San Jose – Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 55. Parise, 60. Koivu

Calgary – NY Rangers 5:4 v prodl. (0:1, 2:0, 2:3 – 1:0)

Branky: 38. a 43. Gaudreau, 38. Raymond (Frolík), 45. Colborne, 63. Brodie – 11. Miller, 46. Glass, 56. Boyle, 59. Zuccarello