Čech vyrovnal Jamesův rekord a Arsenal je v čele Premier League!

Nejlepší brankář, který se kdy v Premier League objevil?

Arsenal se dostal do vedení záhy, už v 8. minutě proměnil pokutový kop střelec posledních týdnů Olivier Giroud.

Sedm minut před přestávkou poté navýšil skóre Aaron Ramsey, který po skvělé přihrávce Mesuta Özila zakončoval do odkryté branky.

Petr Čech v zápase příliš práce neměl – Aston Villa sice vyslala hned 17 střel, na bránu ale letěly pouze 2 z nich. Nyní ho dělí už jen jedna nula od toho, aby se v žebříčku brankářů osamostatnil.

Je to neuvěřitelný osobní úspěch. Doufám, že to číslo bude i dál růst tak, abychom se drželi v čele tabulky a směřovali za titulem. Jsem z toho opravdu nadšený, ale ještě víc jsem nadšený ze tří bodů.

Petr Čech

„Skvělá výhra, čisté konto, špice tabulky. Děkuji za všechny gratulace. Je to pro mě čest!“

V pondělí ráno pak Petra Čecha čekalo příjemné překvapení.

Arsenal na špici zůstane minimálně do pondělí, kdy se utká třetí Leicester s tápající Chelsea.

Nedělní výsledky:

Aston Villa – Arsenal 0:2 (8. Giroud z pen., 38. Ramsey), Liverpool – West Bromwich 2:2 (21. Henderson, 90+6. Origi – 30. Dawson, 73. Olsson), Tottenham – Newcastle 1:2 (39. Dier – 74. Mitrović, 90+3. Pérez)