Další překvapení! Rudé ďábly zradily rohy, Manchester United padl na půdě nováčka Premier League

Bournemouth  Manchester United 2:1

Už ve druhé minutě překvapil z rohového kopu obranu Manchesteru United v čele s brankářem Davidem de Geou křídelník Junior Stanislas. Šestadvacetiletý fotbalista se ujal exekuce rohového kopu a míč k údivu všech senzačně zakroutil přímo do sítě.

Na 1:1 vyrovnal ve 24. minutě Marouane Fellaini. Vlasatý Belgičan míč za záda Artura Boruce doslova dotlačil.

Oslabená sestava Rudých ďáblů si s energickým výkonem domácích ale i nadále příliš nevěděla rady a hořela především při bránění standardních situací.

To potvrdila i 54. minuta, kdy Matt Ritchie rozehrál rohový kop překvapivě po zemi, na což zmražená obrana hostů vůbec nereagovala. Joshua King tak pohodlně vrátil Třešním vedení.

Bournemouth vedení udržel až do konce zápasu, a dokonce mohl své vedení navýšit, střídající Glenn Murray však dvakrát selhal v koncovce.

Poté, co si svěřenci Eddieho Howea v minulém kole poradili s Chelsea, si po osmi dnech připsali další cenný skalp a postupně stoupají ligovou tabulkou.

To Manchester United naopak po předešlé porážce od Wolfsburgu a vypadnutí z Ligy mistrů pomalu zabředá do bažiny s názvem krize.

Výsledky 16. kola:

Norwich – Everton 1:1 (47. Hoolahan – 15.Lukaku), Crystal Palace – Southampton 1:0 (38. Cabaye), Manchester City – Swansea 2:1 (26. Bony, 90. Iheanacho – 89. Gomis), Sunderland – Watford 0:1 (4. Ighalo), West Ham – Stoke 0:0Bournemouth – Manchester United 2:1 (2. Stanislas, 54. King – 24. Fellaini)

1. Manchester City 16 10 2 4 32:17 32
2. Leicester 15 9 5 1 32:21 32
3. Arsenal 15 9 3 3 27:13 30
4. Manchester Utd 16 8 5 3 21:12 29
5. Tottenham 15 6 8 1 25:12 26
6. Crystal Palace 16 8 2 6 21:15 26
7. Watford 16 7 4 5 18:16 25
8. West Ham 16 6 6 4 25:21 24