Slovan proti Marseille srazily chyby a v Evropské lize končí! Sparta otočila zápas na půdě APOELu a skončila druhá

Liberec – Marseille 2:4

Utkání začalo pro domácí tím nejhorším možným způsobem, už ve 14. minutě se po hrubé chybě Zdeňka Folprechta prosadil belgický útočník Michy Batshuayi.

Před poločasem přišla další chyba v rozehrávce domácích a na 2:0 zvýšil Georges-Kevin N'Koudou. To už se zdálo, že je o postupujícím rozhodnuto. Obzvlášť, když hned po změně stran přeloboval domácího brankáře Koubka Abdelaziz Barrada.

Naděje na zvrat

Jenže bojovný Slovan se nevzdával a čtvrt hodiny před koncem snížil z penalty Marek Bakoš.

A o minutu později vykřesal naději Josef Šural: 2:3!

Slovan se snažil o vytvoření tlaku, jenže v nervózním závěru to byl nakonec střídající Lucas Ocampos, kdo po další z libereckých hrubek zpečetil postup Marseille gólem na 4:2.

Liberec – Marseille 2:4 (75. Bakoš z pen., 76. Šural – 14. Batshuayi, 43. N'Koudou, 48. Barrada, 90+4. Ocampos), Groningen – Braga 0:0

Konečná tabulka:

1. Braga 6 4 1 1 7:4 13
2. Marseille 6 4 0 2 12:7 12
3. Slovan Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4. Groningen 6 0 2 4 2:8 2

Plzeň – Villarreal 3:3

V posledním domácím zápase Evropské ligy už plzeňské Viktorii proti Villarrealu o nic nešlo – domácí se však chtěli rozloučit s Evropskou ligou se ctí. Fanouškům předvedli pohledný fotbal plný gólů, nakonec ale s poněkud trpkým koncem.

Viktoria se dostala do vedení už v 8. minutě, kdy se z penalty trefil Daniel Kolář, do přestávky bylo ale po trefě Bakambua srovnáno.

V 62. minutě se pak díky šťastné dělovce z úhlu hostujícího Dos Santose dostali Španělé do vedení.

Už za tři minuty ale Viktoria po gólu Jana Kovaříka vyrovnala. A v poslední minutě zápasu se díky krásné střele Tomáše Hořavy dostala do vedení podruhé v zápase. Důstojné rozloučení s nepovedeným podzimem v pohárech?

Nikoli, v poslední vteřině si domácí nepohlídali záložníka Bruna a ten srovnal na konečných 3:3. Plzeň tak čeká na výhru v evropských pohárech už pět zápasů.

Plzeň – Villarreal 3:3 (8. Kolář z pen., 65. Kovařík, 90. Hořava – 40. Bakambu, 62. J. Dos Santos, 90+4. Bruno), Rapid Vídeň – Dinamo Minsk 2:1 (29. M. Hofmann, 59. Jelić – 65. El-Monir)

1. Rapid Vídeň 6 5 0 1 10:6 15
2. Villarreal 6 4 1 1 12:6 13
3. Viktoria Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4. Dinamo Minsk 6 1 0 5 3:11 3

APOEL – Sparta Praha 1:3

Úspěšné tažení skupinou K zakončili fotbalisté Sparty výhrou na půdě APOELu. Domácí sice rychle vedli, Pražanům se podařilo na Kypru výsledek po změně stran otočit, když rozhodující góly vstřelil střídající David Lafata.

Sparta ve skupině obsadila druhé místo za Schalke, které zvládlo utkání v Tripolisu.

APOEL – Sparta 1:3 (6. Cavenaghi – 63. Juliš, 77. a 87. Lafata), Asteras – Schalke 0:4 (29. Di Santo, 37. a 78. Choupo-Moting, 86. Meyer)

1. Schalke 6 4 2 0 15:3 14
2. Sparta Praha 6 3 3 0 10:5 12
3. Tripolis 6 1 1 4 4:12 4
4. APOEL Nikósie 6 1 0 5 3:12 3