NHL: Frolík s Hudlerem pomohli Calgary. Brankář Neuvirth ukázal monstrózní zákrok!

Calgary porazilo San Jose 4:2. Calgary vyhrálo zatím všechny tři své prosincové duely.

Na prvním gólu domácích se podílel Čech Jiří Hudler, který poslal skvěle načasovanou přihrávkou na Markuse Granlunda.

O vítězství Calgary se postaral Michael Frolík, který ve 23. minutě utkání zvyšoval na 3:2.

Neuvirth střídal Masona

Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 43 minut a připsal si 16 úspěšných zákroků. V bráně vystřídal za stavu 1:3 Steva Masona.

Philadelphii nakonec pomohl k bodu. S New York Islanders prohráli Letci po samostatných nájezdech 3:4.

„Změna gólmanů nám hodně pomohla a celkově se naše hra zvedla. Neuvirth se blýskl několika skvělými zásahy, zejména při úniku Cizikase. To byl monstrózní zákrok,“ prozradil útočník Flyers Wayne Simmonds.

Kane se stále drží

Bodová série Patricka Kanea dál pokračuje. V závěru utkání pečetil gólem výhru Chicaga nad Nashvillem 4:1. Americký útočník bodoval již ve 23. utkání v řadě.

Souhrn dne NHL sledujte na O2 Sport od 19.00!

Výsledky NHL:

Philadelphia – NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 10. Bellemare, 25. White, 43. Giroux – 1. a 22. Nielsen, 11. Nelson, rozhodující sam. nájezd Okposo

Columbus – Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 23. Hartnell, 35. Calvert – 38. Ehrhoff, 59. Carter, 65. Martinez

Washington – Detroit 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 1. Williams, 51. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Oshie – 16. Zetterberg, 24. Jurčo

Toronto – New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 15. Parenteau (Polák), 23. Van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Kadri – 2. Stempniak (Eliáš), 34. Palmieri

Florida – Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 8. L. Shaw, 34. R. Smith – 21. Z. Smith, 41. Turris, 55. Hoffman, 58. Pageau

St. Louis – Arizona 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 26. Tarasenko, 40. Steen, 47. Shattenkirk, 59. Backes – 13. Downie

Chicago – Nashville 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 11. Rasmusen, 35. A. Shaw, 41. Teräväinen, 59. P. Kane – 40. Nystrom

Dallas – Carolina 6:5 (4:0, 1:1, 1:4)

Branky: 7. Eaves, 8. Jamie Benn, 15. Oduya, 19. Seguin, 40. Ničuškin, 60. Sharp – 43. a 49. Faulk, 24. Slavin, 44. Di Giuseppe, 54. Skinner (Nestrašil)

Calgary – San Jose 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Branky: 2. Granlund (Hudler), 9. Monahan, 23. Frolík, 29. Backlund – 5. Tierney, 12. Thornton