Liga mistrů: Giroud prostřílel Arsenal do osmifinále. Senzační postup slaví belgický Gent

Skupina E:

Vyrovnaná skupina E byla napínavá až do poslední minuty.

Bayer Leverkusen sice zaskočil suverénní Barcelonu, když na branku Lea Messiho reagoval Chicharito, bod k postupu však nestačil.

Šťastnější byli nakonec fotbalisté AS Řím. Ti doma remizovali s BATE Borisov, který tak byl také do posledního okamžiku stále ve hře.

V závěrečných počtech rozhodla pro AS Řím lepší bilance ze vzájemných zápasů.

Leverkusen – Barcelona 1:1 (23. Hernández – 20. Messi)

AS Řím – BATE Borisov 0:0

1. Barcelona 6 4 2 0 15:4 14
2. AS Řím 6 1 3 2 11:16 6
3. Leverkusen 6 1 3 2 13:12 6
4. BATE 6 1 2 3 5:12 5

Skupina F:

Olivier Giroud zařídil Arsenalu postup třemi góly na půdě Olympiakosu Pireus.

Francouzský kanonýr se poprvé prosadil hlavou ve 29. minutě po pasu Aarona Ramseyho, druhou branku přidal po krásné přihrávce Joela Campbella v 49. minutě a hattrick dovršil o necelých 20 minut později z pokutového kopu.

V druhém zápase skupiny F už o nic nešlo. Bayern Mnichov si i tak splnil roli favorita a poslední Dinamo Záhřeb porazil dvěma brankami nezastavitelného Roberta Lewandowského.

Olympiakos – Arsenal 0:3 (29., 49. a 67. z pen. Giroud)

Dinamo Záhřeb – Bayern Mnichov 0:2 (61. a 64. Lewandowski)

1. Bayern 6 5 0 1 19:3 15
2. Arsenal 6 3 0 3 12:10 9
3. Olympiakos 6 3 0 3 6:13 9
4. Din. Záhřeb 6 1 0 5 3:14 3

Skupina G:

Svěřenci Josého Mourinha nenechali nic náhodě, doma si s klubem, ve kterém portugalský manažer dříve působil, poradili 2:0.

Vývoj utkání velmi ovlivnil vlastní gól Ivána Marcana. Ten si míč do vlastní sítě nešťastně srazil už ve 12. minutě.

Definitivní tečku za boji v základní skupině udělal nekompromisní ranou Brazilec Willian.

Oscar Mourinho Chelsea Willian

Porto smutní dvojnásob, nejen že s Chelsea prohrálo, ale vypadlo i z druhého postupového místa.

Na to poskočilo Dynamo Kyjev, které si poradilo s beznadějným a bezbodovým Maccabi 1:0.

Chelsea – Porto 2:0 (12. Marcano vl., 52. Willian)

Dynamo Kyjev – Maccabi Tel Aviv 1:0 (16. Garmash)

1. Chelsea 6 4 1 1 13:3 13
2. Dyn. Kyjev 6 3 2 1 8:4 11
3. FC Porto 6 3 1 2 9:8 10
4. M. Tel Aviv 6 0 0 6 1:16 0

Skupina H:

Zenit Petrohrad stoprocentní nezůstal. V šestém utkání základní skupiny poprvé ztratil body. Výhru a senzační postup Gentu zařídilo duo Laurent Depoitre a Danijel Milicevič.

Gent

Na domácím stadionu naopak selhala Valencia. Trápící se Lyon jí dal dva góly, což znamená, že si zahraje pouze Evropskou ligu.

První branku hostů zařídil teprve 19letý mladík Maxwel Cornet, hřebíček do španělské rakve zatloukl v druhé půli Alexandre Lacazette.

Gent – Zenit Petrohrad 2:1 (18. Depoitre, 78. Miličevič – 65. Dzjuba)

Valencia – Lyon 0:2 (37. Cornet, 76. Lacazette)

1. Zenit Petrohrad 6 5 0 1 13:6 15
2. Gent 6 3 1 2 8:7 10
3. Valencia 6 2 0 4 5:9 6
4. Lyon 6 1 1 4 5:9 4