1, 2, 3… Vrbata hattrickem rozsekal Šavle. Krejčího přihrávka na výhru nestačila

Čepice pro Vrbatu

Český útočník Radim Vrbata na pondělní klání s Buffalem Sabres jen tak nezapomene. Mladoboleslavský rodák zaznamenal ve svých 34 letech 6. hattrick v NHL a měl hlavní zásluhu na tom, že jeho Vancouver zvítězil 5:2.

Vancouver sice rychle prohrával, pak ale v 9. minutě Vrbata pohodlně uklidil odražený puk do odkryté klece. O necelých deset minut později už otočil vývoj celého zápasu.

Třetí zásah si český střelec schoval do třetí třetiny. Po asistenci Adama Cracknella zvyšoval na konečných 5:2. První hvězdou zápasu nemohl být nikdo jiný.

Krejčího pas

Bostonští Medvědi Davida Krejčího doma nestačili na Nashville a prohráli 2:3. Nic na tom nezměnil ani jeden bod Šternberského rodáka, který si připsal za asistenci u branky Kevana Millera.

Souhrn dne NHL sledujte na O2 Sport od 18.50!

Výsledky NHL:

Boston – Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 5. Miller (Krejčí), 31. Eriksson – 20. a 32. Josi, 56. Arvidsson

Vancouver – Buffalo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 9., 17. a 55. Vrbata, 25. Prust, 38. H. Sedin – 7. Gionta, 42. Reinhart.

Colorado – Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 25. Barrie, 64. Mitchell – 54. Parise.