NHL: Nestrašil a Polák hvězdami svých týmů, ukázali se ale hlavně brankáři-artisté

Z tribuny na led

Není to tak dávno, co obránce Caroliny Andrej Nestrašil pouze vysedával na tribuně. Po nepovedeném začátku sezony začal od trenéra Billa Peterse konečně dostávat více prostoru na ledě a slávistický odchovanec se mu za to náležitě odměňuje.

Další důkaz o tom podal v sobotu proti Montrealu, když dvěma asistencemi přispěl k výhře 3:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Zákroky jako z Kámasútry

Mike Condon v brance Canadiens však dlouho držel Hurikány na uzdě. Dvanáct minut před koncem zápasu například dokázal, že s akrobatickými pozicemi nemá nejmenší problém.

Podobně se proti svému bývalému zaměstnavateli vytáhl Rus Sergej Bobrovskij. Brankář Columbusu se ve třetí třetině roztáhl na čáře a úžasně vykopl střelu Matta Reada z Philadelphie, čímž udržel tříbrankové vedení Blue Jackets.

Další Češi v akci

Podobně jako Nestrašil si dvě asistence připsal i obránce Toronta Roman Polák. Ostravský pořízek tak nemalou měrou přispěl k vítězství 4:1 nad St. Louis a po právu byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Po jedné asistenci si ve vzájemném duelu San José a Tampy Bay připsali i Tomáš Hertl a Andrej Šustr.

Brankář Petr Mrázek vychytal v souboji Detroitu s Nashvillem vítězství v prodloužení, když z 32 střel pustil za svá záda čtyři.

Souhrn dne NHL sledujte na O2 Sport od 19.00!

Výsledky NHL:

Winnipeg – Washington 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 20. Ladd, 65. Scheifele – 35. Bäckström

Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)

Branky: 31. a 59. Lucic, 23. Doughty, 30. Ehrhoff, 33. Muzzin – 32. Kunitz, 39. Määttä, 43. Crosby

Ottawa – NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Branky: 49. Stone, 60. Hoffman, 64. Karlsson – 2. Martin, 48. Bailey

Detroit – Nashville 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0)

Branky: 20. Richards, 38. Tatar, 50. Larkin, 58. Abdelkader, 62. Nyquist – 22., 36. a 49. Weber, 23. Arvidsson

Carolina – Montreal 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 14. a 53. Skinner (na první Nestrašil), 34. Nordström (Nestrašil) – 3. Carr, 32. Andrighetto

St. Louis – Toronto 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 2. Tarasenko – 19. a 47. Kadri (na první Polák), 27. Boyes (Polák), 29. Parenteau

Philadelphia – Columbus 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 25. Raffl – 9. a 29. Foligno, 14. Johnson, 36. Hartnell

Minnesota – Colorado 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 34. Dumba, 43. Fontaine, 59. Pominville

Vancouver – Boston 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 3. Marchand, 8. Krug (Krejčí), 29. Ferraro, 52. Randell

San Jose – Tampa Bay 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Branky: 34. Tennyson (Hertl), 49. Ward, 55. Burns – 3. a 37. Kučerov, 12. Condra (Šustr), 44. Boyle