Mizerné Spartě darovala výhru v Ostravě obrovská chyba brankáře Pavlenky. Podívejte na ni!

Pavlenka daroval Spartě výhru

Zápas mezi 2. a 16. týmem tabulky vypadal od začátku až překvapivě vyrovnaně, domácí Baník se dokonce dostával častěji do příležitostí.

Jediná sparťanská střela ale skončila v bráně, to když ve 28. minutě vypadl domácímu brankáři Jiřímu Pavlenkovi lehký centr a kapitán Sparty David Lafata pohotově zakončil.

Ve druhém poločase pokračovala sparťanská mizérie a bojovný Baník si vypracoval několik gólovek. Daniel Holzer trefil tyč. Proti Tomáši Mičolovi zasáhl zázračným zákrokem David Bičík.

Spartě tak stačila k vítězství jediná střela!

Liberec otočil za 3 minuty

Slavia šla na stadionu U Nisy do vedení už ve 2. minutě, z prvního útoku se trefil nekompromisně k tyči Jaromír Zmrhal. V nastaveném čase prvního poločasu mohli domácí ze stoprocentní šance srovnat. Dzon Delarge však ani z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Martina Berkovce.

Tři minuty stačily Slovanu na obrat. Nejprve se v 57. minutě prosadil střídající Marek Bakoš a v 59. minutě se po rohu přesně trefil reprezentant David Pavelka.

Slavia už si gólovou šanci nevypracovala a Slovan jí tak v tabulce odskočil o 3 body.

Zlín vládne Moravě

V 13. minutě otevřel skóre kapitán Zlína Lukáš Železník, pro něhož to byl nejspíš (kvůli údajnému přestupu do Slavie) poslední zápas v dresu Zlína. Po půlhodině hry domácí vyrovnali z penalty, když se nemýlil pravidelný exekutor pokutových kopů Lukáš Vaculík.

Čtvrt hodiny před koncem přidal svou pátou branku sezony záložník hostů Štěpán Koreš, vedení Zlína trvalo ale jen 8 minut – v 83. minutě srovnal Muris Mešanović, který tak odčinil dvě spálené tutovky.

Zlín i tak zůstává s 24 body nejlepším moravským týmem.

Brno obralo Boleslav

Brno v posledních 2 zápasech nebodovalo a i v zápase 16. kola Synot ligy začal lépe soupeř: už ve 4. minutě se řítil na branku domácích Jiří Skalák, pozorný Dušan Melichárek ho ale vychytal.

Do vedení šlo nakonec jako první Brno, když se po „billiardu“ v pokutovém území hostů trefil Jakub Řezníček. I tak měli ale v první půli převahu hosté, Brno přestříleli 5:2.

Zasloužené vyrovnání přišlo v 65. minutě, když si Melichárka přehozením vychutnal Jan Chramosta.

Boleslav byla v závěru lepší (na střely nakonec 16:6), ale Lukáš Magera ani Ondřej Zahustel své tutovky neproměnili. Boleslav tak zůstává třetí, Brno přezimuje sedmé.

Plzeň si doma proti Dukle zastřílela

Plzeňská Viktoria zareagovala na výhru Sparty nejlepším možným způsobem, po výhře 3:0 nad Duklou svému rivalovi znovu odskočila na 3 body a přezimuje na prvním místě.

Skóre otevřel už ve 4. minutě nádhernou střelou zpoza vápna Tomáš Hořava. V prvním poločase byla aktivnější Plzeň, přesto mohl minutu před přestávkou srovnat hostující Tomáš Přikryl, jeho rána byla ale na brankové čáře zblokována.

A tak po přestávce udeřila znovu Viktoria: střelec posledních týdnů Jan Baránek se prosadil hlavou v 55. minutě. V poslední minutě zápasu výhru dělovkou pod břevno zpečetil Jan Kovařík. Obhájce titulu tak vyhrál 3:0 a do jara vstoupí s náskokem.

Výsledky nedělních zápasů Synot ligy:

Brno – Mladá Boleslav 1:1 (17. Řezníček – 65. Chramosta)

Jihlava – Zlín 2:2 (34. Vaculík z pen., 83. Mešanović – 13. Železník, 75. Koreš)

Liberec – Slavia 2:1 (57. Bakoš, 59. Pavelka – 2. Zmrhal)

Baník Ostrava – Sparta 0:1 (28. Lafata)

Plzeň – Dukla 3:0 (4. Hořava,  55. Baránek, 90. Kovařík)

1. Plzeň 16 12 2 2 34:13 38
2. Sparta 16 11 2 3 35:10 35
3. Mladá Boleslav 16 8 5 3 39:24 29
4. Liberec 16 8 5 3 27:19 29
5. Slavia 16 7 5 4 23:15 26