Synot liga: Klokani strčili Galácticos do kapsy, Olomouc shořela v Příbrami

Děravá obrana Hanáků

Fotbalisté Příbrami ovládli domácí utkání a Olomouc prakticky k ničemu nepustili. Herní převahu potvrdili v druhé půli, kdy se postupně trefili Josef Hnaníček, Antonín Barák a nakonec Roman Bednář.

Tři body Příbrami zajistily, že přezimuje v bezpečných tabulkových vodách, daleko od sestupových pozic.

Klokaní jízda

Hosté šli v Ďolíčku rychle do vedení, když se už v 9. minutě prosadil Vjačeslav Karavajev. Jako by však vedení svěřence Jaroslava Šilhavého příliš uspokojilo a předčasně upadli do zimního spánku. Bohemians byli v druhé půli výrazně lepší a vytvořili si minimálně pět gólových příležitostí.

Zápas Bohemka otočila za tři minuty na začátku druhé půle. David Bartek si ve 47. minutě naběhl na centr Patrika Schicka a skvěle chytající Vlastimil Hrubý neměl šanci.

Prakticky vzápětí přidal po rohovém kopu druhý gól Daniel Krch.

Klokani v lize neprohráli popáté v řadě a díky famóznímu finiši podzimní části stráví zimní přestávku nejhůře na 14. (tedy nesestupovém) místě.

Poslední podzimní kolo pokračuje zítra 5 zápasy. Šlágr Ostrava – Sparta můžete sledovat od 14.30 na O2 Sport se všemi výhodami multidimenze.

Odehrané zápasy 16. kola:

Příbram – Olomouc 3:0 (56. Hnaníček, 67. Barák, 84. Bednář)

Bohemians – Jablonec 2:1 (47. Bartek, 50. Krch – 9. Karavajev)

Slovácko – Teplice 4:2 (19. a 63. Diviš, 57. Valenta z pen., 76. Šumulikoski – 34. a 83. Hora)

1. Plzeň 15 11 2 2 31:13 35
2. Sparta 15 10 2 3 34:10 32
3. Mladá Boleslav 15 8 4 3 38:23 28
4. Slavia 15 7 5 3 22:13 26
5. Liberec 15 7 5 3 25:18 26
6. Zlín 15 7 2 6 20:23 23
7. Brno 15 6 3 6 16:21 21
8. Jablonec 16 4 8 4 26:21 20