Premier League: Kolo senzací. Stoke skolilo Man City, Chelsea padla s nováčkem. A ligu vede zase Leicester!

Manchester City padl už za čtvrthodinu

Manchester City, první tým anglické ligy, v 15. kole překvapivě padl se Stoke City. Výhru 2:0 zařídil v první půli Marko Arnautovič.

Zraněními zdecimovaní Citizens přijeli na Britannia Stadium s jasným cílem – hrát agresivní hru a nedat domácímu Stoke nejmenší šanci.

„Abychom nad Stoke zvítězili, musíme být velmi agresivní. Je důležité, abychom zabrali hlavně v prvních 15–20 minutách,“ prohlašoval manažer hostů Manuel Pellegrini před zápasem.

Chilanovy plány však vzaly rychle za své, když už v 7. minutě vybojoval Xherdan Shaqiri na pravé straně míč a na hranici malého vápna skvěle našel Marka Arnautoviče.

Druhý zásah Potters přidal v 15. minutě opět rakouský střelec. Druhou asistenci si také připsal Švýcar Shaqiri.

Arnautovič překonal Joea Harta v brance hostů i potřetí. Z hattricku se však v 43. minutě neradoval, jeho pokus zastavila tyč.

Ani v druhé půli nepřišlo ze strany Manchesteru City žádné zlepšení a fotbalisté Stoke si připsali velmi překvapivé tři body do ligové tabulky.

Nepředvedl se ani Manchester United

Tým Louise van Gaala nedokázal vstřelit gól a zápas s West Hamem tak skončil bezbrankovou remízou.

První poločas přinesl šance prakticky pouze před bránou Manchesteru United. David de Gea však i s pomocí brankové konstrukce svůj tým podržel.

Po jedenácti minutách druhé půle přišla další šance West Hamu, Mauro Zaraté však trestuhodně minul.

Poté už se probrali i Rudí ďáblové a snažili se ukázat, kdo je na Old Trafford pánem. V 60. minutě se v obrovské šanci objevil Marouane Fellaini, Adrián se ale předvedl a belgického záložníka vychytal.

Na první místo zase proklouzly Lišky z Leicesteru. Díky hattricku Riyada Mahreze vyhrály hladce ve Swansea.

Petr Čech se opět nedočkal rekordu v počtu vychytaných nul v Premier League. Jeho Arsenal ale porazil doma Sunderland 3:1.

Blamáž Chelsea

Blues prohráli doma 0:1 s Bournemouthem. Hosté přijeli na Stamford Bridge řádně nažhavení a v první půli byli slavnějším protihráčům vyrovnanými soupeři.

Do druhé půle poslal José Mourinho nabuzeného Diega Costu a domací se postupně ujali otěží hry.  Jenže obrana Cherries pracovala spolehlivě, a když už něco prošlo, byl vzadu vždy připravený navrátilec do sestavy Artur Boruc.

Jednička se po zranění vrátila i do brány Chelsea a nakonec to byl právě Belgičan Thibaut Courtois, který jako jediný musel lovit míč ze své sítě.

Překvapivou výhru Třešní zařídil v 82. Glenn Murray.

Chelsea prohrála doma s nováčkem soutěže poprvé od roku 2001, po 43 zápasech. To fanoušek Arsenalu a bloger o2sport.cz Jindřich Šídlo nemohl nechat bez povšimnutí.

Výsledky Premier League:

Stoke City – Manchester City 2:0 (7. a 15. Arnautovič)

Southampton – Aston Villa 1:1 (73. Romeu – 44. Lescott)

Swansea – Leicester 0:3 (6., 22. a 67. Mahrez)

Watford– Norwich 2:0 (30. Deeney z pen., 90+1. Ighalo)

Arsenal – Sunderland 3:1 (33. Campbell, 63. Giroud, 90+3. Ramsey – 45. Giroud vl.)

West Bromwich – Tottenham 1:1 (39. McClean – 15. Alli)

Manchester United – West Ham 0:0

1. Leicester 15 9 5 1 32:21 32
2. Arsenal 15 9 3 3 27:13 30
3. Manchester City 15 9 2 4 30:16 29
4. Manchester Utd 15 8 5 2 20:10 29
5. Tottenham 15 6 8 1 25:12 26
6. West Ham 15 6 5 4 25:21 23