NHL: Spasitel Hudler zavelel k obratu, Jágr bodově abstinuje

Hned pět ze sedmi pátečních zápasů rozhodovaly prodloužení nebo nájezdy. Stejně tak tomu bylo v duelu mezi Calgary a Bostonem, jež do prodloužení poslal 1,2 sekundy před koncem Jiří Hudler.

Zatímco Medvěd David Krejčí vyšel bodově naprázdno, Hudler v dresu Plamenů se činil. Vsetínský odchovanec nejprve přihrával v druhé třetině Johnnymu Gaudreauovi, který zvyšoval už na 3:2 pro domácí, Boston však vývoj utkání brankami Zdeno Cháry a Brada Marchanda otočil a ještě dvě vteřiny před koncem vedl.

Při závěrečné hře bez brankáře se na správném místě ocitl opět Hudler a volný puk 1,2 vteřiny před koncem doklepl do prázdné klece, čímž zařídil pro Flames prodloužení.

Jednatřicetiletý šikula se gólově  prosadil poprvé od 30. října.

Ve hře 3 na 3 dokonal obrat domácích svým třetím gólem v zápase Johnny Gaudreau.

Voráček s Neuvirthem přispěli k výhře

Prodloužení muselo určit i vítěze v duelu New Jersey s Philadelphií. V brance Letců nastoupil Michal Neuvirth a z 18 střel pustil za svá záda tři. Jednou měl na tom zásluhu Patrik Eliáš, který asistoval u branky Kylea Palmieriho.

Flyers však měli Jakuba Voráčka, jenž dvěma asistencemi nakonec dopomohl k výhře hostů.

Bod si připsal i Hanzal, Jágr se neprosadil

Posledním bodujícím Čechem večera se stal Martin Hanzal v dresu Arizony. Domácí Buffalo však nakonec Kojoty smetlo hladce 5:2.

Panter Jaromír Jágr vyšel opět bodově naprázdno, jeho Florida i přesto uspěla a porazila Columbus na jeho ledě 2:1 po samostatných nájezdech. Celkem vyhrála už popáté za sebou.

Souhrn dne NHL sledujte na O2 Sport od 18.10!

Výsledky NHL:

Buffalo – Arizona 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky: 43. a 60. E. Kane, 28. Reinhart, 34. McGinn, 52. Foligno – 15. a 47. Domi (na první Hanzal)

New Jersey – Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Branky: 7. Matteau, 42. Palmieri (Eliáš), 59. Cammalleri – 10. Simmonds (Voráček), 28. Giroux (Voráček), 50. Bellemare, 64. Read

Columbus – Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky: 33. Chaput – 22. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov

NY Islanders – St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky: 47. Grabovskij, rozhodující sam. nájezd Nielsen – 20. Shattenkirk

Calgary – Boston 5:4 v prodl. (2:1, 1:2, 1:1 – 1:0)

Branky: 1., 22. a 64. Gaudreau (na druhou Hudler), 16. Giordano, 60. Hudler – 22. a 59. z tr. střílení Marchand, 18. Beleskey, 23. Chára

Edmonton – Dallas 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 15. Hall, 61. Eberle – 39. Janmark

Anaheim – San Jose 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 43. Santorelli